وزارت اقتصاد مکزیک: احتمال پولشویی و جرایم مالی در نهادهای بانکی بیشتر از نهادهای غیر متمرکز است

204
وزارت اقتصاد مکزیک

وزارت اقتصاد مکزیک در گزارش جدید خود به بررسی احتمال وقوع جرایم مالی نظیر پولشویی و اختلاس در نهادهای بانکی و دیگر نهادهای غیر متمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین پرداخته است. طبق نتایج این پژوهش، احتمال پولشویی و دیگر جرایم مالی در نهادهای متمرکز بانکی بسیار بیشتر از دیگر نهادهای غیر متمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین است.

صرافی های رمزارز

صرافی های رمزارز به نسبت نهادهای بانکی از ضریب اطمینان بالاتری برخوردار هستند

اگر چه نهادهای غیر متمرکز کماکان نسبت به سرقت های سایبری خطرپذیر هستند اما در قیاس با مقیاس پولشویی های نهادهای متمرکز بانکی، مراکز رمزارز از ضریب اطمینان بالاتری برخوردار هستند.

بسیاری از متخصصان، محیط های غیر متمرکز تکنولوژی بلاک چین را برای انجام کارهای غیر قانونی بسیار مناسب تر از محیط های متمرکز می بینند، با این اوصاف خطر پولشویی در محیط های متمرکز به دلیل اعمال نفوذ صاحبان قدرت، به نسبت با نهادهای غیر متمرکز بیشتر است.

برخی دیگر از متخصصان تکنولوژی نیز باور دارند بلاک چین و صنعت رمزارزها نوعی خطر در حال ظهور برای جوامع انسانی هستند. این دسته از افراد استدلال می کنند که محیط های غیر متمرکز از زیر چتر نظارتی نهادهای انتظامی مانند پلیس جرایم سایبری خارج هستند و به دلیل عدم نظارت نهادهای دولتی احتمال وقوع جرایم مالی در محیط های غیر متمرکز بسیار بیشتر از محیط های متمرکز مانند نهادهای بانکی و دولتی است.

صنعت بلاک چین در کشور مکزیک

سیر صعودی توسعه تکنولوژی بلاک چین در مکزیک

صنعت بلاک چین در کشور مکزیک از سال ۲۰۱۸ رشد چشمگیری داشته است و علیرغم رکود ناشی از همه گیری ویروس کرونا، در دو سال اخیر، این کشور شاهد رشد ۹۰ درصدی در صنعت بلاک چین خود بوده است.

وسعت صنعت فناوری مالی و تکنولوژی بلاک چین مکزیک در دو سال اخیر دو برابر شده است و این از نهادینه سازی گسترده این تکنولوژی نوظهور در سراسر مرزهای مکزیک حکایت می کند.

در کشور مکزیک بسیاری از شرکت های تجاری و نهادهای مالی برای تطبیق خود با شرایط کنونی اقتصاد جهانی و محیط های نوین تجاری، از تکنولوژی دفتر کل توزیع شده و شبکه های غیر متمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین استفاده می کنند. آنها امیدوار هستند تکنولوژی بلاک چین بتواند ناکارآمدی های گسترده در صنایع تجاری این کشور را از میان بردارد.

طبق گزارش مرکز حقوقی مکزیک، شمار شرکت هایی که آینده و بقای خود را در استفاده از راهکارهای نوین تکنولوژی بلاک چین می بینند، به صورت روزافزون در حال افزایش است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی