وزارت تکنولوژی کلمبیا از تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها حمایت می کند

173
وزارت تکنولوژی کلمبیا

وزارت تکنولوژی کلمبیا اخیراً بیانیه ای را منتشر کرده و از ارگان های دولتی این کشور خواسته است به صورت گسترده سازوکارهای مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها را در سراسر حوزه های فعالیتی خود نهادینه سازی کنند.

این بیانیه به بررسی مزیت ها و اشکالات نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در ارگان های دولتی می پردازد و عنوان می کند ایجاد سازوکارهای پرداخت مالی مبتنی بر رمزارزها می تواند زمینه ساز ایجاد انقلاب تکنولوژی دیگر در کشور کلمبیا شود.

در بخش هایی از این بیانیه، وزارت تکنولوژی کلمبیا نحوه عملکرد این کشور در زمینه نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها را با دیگر کشورهای پیش رو در این حوزه مورد مقایسه قرار می دهد و عنوان می کند این کشور در قیاس با دیگر کشورهای پیشرفته جهان نظیر ایالات متحده آمریکا، چین، امارات و کانادا از نظر زیرساخت های تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها عقب است.

تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزه

۱۰ زمینه که راهکارهای مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها می تواند در آنها نهادینه سازی شود


این بیانیه در ادامه ۱۰ زمینه که راهکارهای مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها می تواند در آنها نهادینه سازی شود را مورد بررسی قرار می دهد.

  1. پرداخت های مالی با استفاده از درگاه های رسمی رمزارز
  2. سیستم رای گیری انتخابات سراسری
  3. مدیریت اطلاعات هویتی
  4. ثبت احوال،
  5. چرخه تامین کالاهای تولیدی
  6. ذخیره سازی اطلاعات پزشکی،
  7. آموزش عالی
  8. ذخیره اطلاعات مرتبط با پیشینه محصلان دانشگاهی
  9. مدیریت اخذ مالیات از نهادهای تجاری
  10. مناقصه های عمومی

از جمله زمینه هایی هستند که پذیرای تکنولوژی بلاک چین در کشور کلمبیا خواهند بود.

ارگان های دولتی

تکنولوژی بلاک چین به ارگان های دولتی و یا اشخاص متنفّذ اجازه اعمال قدرت را نمی دهد

با نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در زمینه های گفته شده، دایره اثرگذاری شخص ثالث در فرایندهای مالی و حقوقی از بین می رود، به عبارتی تکنولوژی بلاک چین با ایجاد یک فضای غیر متمرکز به هیچ یک از ارگان های دولتی و یا اشخاص متنفّذ این اجازه را نمی دهد تا در سازوکارهای مالی و حقوقی دیگر حوزه ها اعمال قدرت کنند و یا نتایج برآمده از تصمیم گیری های مهم را به نفع خود تغییر دهند.

شفافیت منابع مالی

تکنولوژی بلاک چین شفافیت منابع مالی را افزایش می دهد


تکنولوژی بلاک چین شفافیت منابع مالی را افزایش می دهد و چگونگی صرف و تخصیص امکانات رفاهی به دستگاه های دولتی را نیز با دقت بسیار بالا مورد بررسی قرار می دهد.

در سال ۲۰۱۹ مجلس نمایندگان کلمبیا لایحه ای را تصویب کرد که مطابق آن نهادهای امنیتی موظف شدند در چگونگی عملکرد صرافی های رمزارز در این کشور نظارت های گسترده داشته باشند. تا کنون و بنا به برخی منابع اطلاعاتی، طرح نظارتی دولت کلمبیا برای ایجاد محدودیت های ساختاری بر صرافی های رمزارز چندان موفقیت آمیز نبوده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی