مشاهده نسخه اصلی
پنجشنبه,۶ آذر ۱۳۹۹ ۲۱:۲۰:۵۴

نگاهی به وضعیت بازارهای کشور (یکم آذر ۹۹)

بازارهای کشور امروز، با نوساناتی همراه بودند و اکثر بازارها با وجود این که در معاملات صبح با رشد همراه شده بودند، در میانه معاملات متوقف شدند.

به گزارش سکه نیوز، بازار بورس امروز نیز با جریانی مثبت همراه شده بود و در حال ایجاد یک روز مطلوب دیگر بود، با این وجود فشار فروش تا حدودی جلوی این وضعیت را گرفت.

شاخص کل بورس که در میانه های معاملات تا یک میلیون و ۳۷۴ هزار واحد نیز پیش رفته بود، با افزایش فشار فروش اندکی کاهش یافت و کار خود را با ۲۱ هزار و ۲۳۴ واحد رشد به پایان رساند.

بر این اساس شاخص کل بازار سرمایه در پایان معاملات روز شنبه یکم آذر به عدد یک میلیون و ۳۶۶ هزار و ۵۲۵ واحدی رسید.

با این وجود روند ورود و خروج نقدینگی به بازار نشان می دهد که بازار امروز پس از ایجاد شدن جریان کاهشی با خروج سرمایه همراه شد و این مساله ممکن است در معاملات فردا نیز شاخص ها را دچار حرکتی نزولی کند.

با این وجود از آنجایی که وضعیت بنیادین بازار سرمایه در شرایط تقریبا مطلوبی قرار دارد همچنان پیش بینی می شود که بازار روند صعودی خود را از دست ندهد.

در بازار ارز و طلا نیز امروز شاهد نوساناتی بودیم که تا حدودی تحلیل را برای وضعیت آینده بازار دشوار کردند، اما مساله مهم این است که بار دیگر هیجان در بازار اوج گرفته و این موضوع می تواند برای بازارهای کشور خطرناک باشد.

تابلوی صرافی ملی امروز نشان می داد که قیمت فروش دلار آمریکا در این صرافی که در معاملات صبح با ۴۳۰ تومان رشد همراه شده بود در نهایت ۱۰۰ تومان کاهش یافت و به ۲۵ هزار و ۹۵۰ تومان رسید. قیمت خرید این ارز نیز با ۱۰۰ تومان کاهش به ۲۴ هزار و ۹۵۰ تومان رسید و در طول روز ۳۳۰ تومان رشد را به ثبت رساند.

در این میان یورو نیز که افزایشی ۶۰۰ تومانی را تجربه می‌کرد ۱۰۰ تومان کاهش یافت و با این حساب، نرخ فروش یورو به ۳۰ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. قیمت خرید یورو نیز با ۱۰۰ تومان افت به ۲۹ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی در حالی به ترتیب افزایش ۳۳۰ تومانی و ۵۰۰ تومانی را به ثبت رساندند که نرخ دلار در بازار آزاد در پایان معاملات نشان دهنده کاهش بود.

نرخ های منتشر شده توسط کانون صرافان از بازار آزاد از نشان می داد که نرخ دلار در معاملات صبح ۴۰۰ تومان افزایش یافت و به ۲۶ هزار و ۴۵۰ تومان رسید.

اما این افزایش دوام نداشت و افزایش فشار عرضه و همچنین کاهش نرخ در صرافی ملی موجب شد که نرخ دلار ۵۰۰ تومان کاهش پیدا کند و برای کل روز با ۱۰۰ تومان کاهش به قیمت ۲۵ هزار و ۹۵۰ تومان برسد.

در بازار سکه نیز چنین موضوعی رخ داد و سکه امامی که در ابتدای معاملات ۲۵۰ هزار تومان افزایش یافته بود، با ۳۱۰ هزار تومان کاهش کار خود را در قیمت ۱۱ میلیون و ۶۹۰ هزار تومانی به پایان رساند.

با این وجود قیمت طلای ۱۸ عیار با توجه به رشد قیمت طلا در بازارهای جهانی با افزایش ۲۸ هزار تومانی به یک میلیون و ۱۴۲ هزار تومان به ازای هر گرم رسید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۰۳۴.۸۸
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۱.۰۲
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۷۷.۲۸
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۱۳.۷۵

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

قیمت ارز و سکه در صرافی ملی امروز ۶ آذر ۹۹ + نرخ ارزهای دیجیتال

قیمت ارز در صرافی ملی امروز با کاهش ۲۲۰ تومانی نرخ دلار و کاهش ۷۰ تومانی نرخ یورو همراه شد به گزارش سکه نیوز، قیمت...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.