پروژه بلاک چین تلگرام | تعویق برای دومین مرتبه

456
پروژه بلاک چین تلگرام

پیرو شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از تلگرام مبنی بر فروش غیرقانونی سهام خارج از موازین قانونی که منجر به درآمدزایی ۱.۷ میلیارد دلاری تلگرام در سال ۲۰۱۸ شده است، تلگرام برای دومین مرتبه پس از ماه اکتبر، آغاز به کار پروژه بلاک چین تلگرام TON را به تعویق انداخت. تلگرام در حال آماده کردن بسته پیشنهادی مبنی بر اعاده ۷۲ درصد سهام هر یک از سرمایه گذاران است.

شرکت تلگرام در دادگاه عالی آمریکا با شکست مواجه شد و این مرجع قضایی با صدور رای قرار منع، اظهار داشت شرکت تلگرام تا زمان بسته شدن پرونده شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار، نمی تواند توکن های “گرام” خود را توزیع کند. شرکت تلگرام در کنار ارائه پیشنهاد اعاده ۷۲ درصدی سهام سرمایه گذاران، بر آن است پیشنهادی دیگری به سرمایه گذارانی که از سهم ۷۲ درصدی خود صرف نظر می کنند ارائه دهد مبنی بر اینکه این افراد می توانند وجه نظیر سرمایه خود را تا زمان مشابه سال آینده به شرکت تلگرام قرض دهند.

تلگرام طی بیانیه ای رسمی اعلام داشت: “برای قدردانی از اعتماد شما سرمایه گذاران به پروژه بلاک چین TON، شرکت تلگرام رسماً متعهد می شود تا زمان مشابه سال آینده، ۱۱۰ درصد از اصل سرمایه تا ۳۰ آوریل سال ۲۰۲۱ به صاحبان سهام داده خواهد شد که این سهم ۵۳ درصد بیشتر از میزان نهایی قرارداد خواهد بود.”

شرکت تلگرام در حال رایزنی با مقام های قضایی آمریکا، برای برون رفت از پرونده حقوقی دادگاه فدرال است. اگر قانونگذاران کماکان به منع تلگرام از آغاز به کار پروژه بلاک چین TON ادامه دهند، تلگرام قرض خود را از طریق از دارایی های خود اعاده خواهد کرد. هم اینک بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر به صورت ماهیانه از پیام رسان تلگرام استفاده می کنند. شرکت تلگرام باور دارد ارزش دارایی های این شرکت چندین برابر میزان کل بدهی های این شرکت خواهد بود، بنابراین تادیه طلب سهامداران و سرمایه گذاران برای شرکت تلگرام امکان پذیر است.

برخی سرمایه گذاران باور دارند این پیشنهاد سخاوتمندانه تلگرام در نهایت باعث می شود بسیاری از سهامداران از خروج و بازپس گیری سرمایه خود صرف نظر کنند. بسیاری از سرمایه گذاران همچنین ترجیح می دهند میزان اصل سرمایه خود در پروژه را به سهام شرکت تلگرام تبدیل کنند. البته آنها باور دارند در مقطع کنونی، فروش دارایی ها در دستور کار تلگرام نخواهد بود.

 شرکت تلگرام تنها چند روز پیش از صدور حکم تعویق آغاز به کار پروژه بلاک چین TON، تصمیم داشت این پروژه را به صورت نهایی اجرا کند. بسیاری از شرکت های فراملیّتی نیز درصدد آن بودند تا از طریق سرمایه گذاری، از این پروژه که به تصور آنها تا پایان هفته آغاز به کار می کند، حمایت کنند.

به باور وکلای حقوقی، چنانکه تلگرام آغاز به کار پروژه بلاک چین TON را رسماً اعلام می کرد، به خشم بیشتر دادگاه قضایی آمریکا منجر می شد. تلگرام با چنین تصمیمی عملاً حکم صادره قرار منع دادگاه فدرال را نقض می کرد. قاضی با صدور حکم، این اختیار را دارد تا در صورت نقض حکم قرار منع، یک مدیر بیرون از شبکه تلگرام تعیین کند.

وکیل حقوقی دادگاه فدرال می گوید در صورت نقض حکم قرار منع صادره از دادگاه قضایی، صدور جریمه و حکم زندان برای ناقض حکم از سوی مرجع قضایی امکان پذیر است. در این بین برخی از سرمایه گذاران پروژه بلاک چین TON، با راه اندازی انجمن سهامداران، در تلاش هستند در صورتی که تلگرام نتواند پروژه را به مرحله اجرا برساند، ایشان وظیفه از سر گیری و به سرانجام رساندن پروژه را به عهده بگیرند.

تلگرام در طی مدت درگیری های قضایی و حقوقی، با راه اندازی نودهای[۱] بلاک چین، صدور پروتکل اجماع[۲]  و ایجاد کیف پول دیجیتال، تلاش کرده است پروژه بلاک چین TON را توسعه بخشد. تلگرام همچنین از توسعه دهندگان بلاک چین و برنامه نویسان برای تولید اپلیکیشن ها و نوشتن کدهای شبکه ای دعوت کرده است.

اخبار رمزارز و بلاکچین | سکه نیوز 

[۱] node

[۲] Consensus Protocol 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی