مشاهده نسخه اصلی
پنجشنبه,۶ آذر ۱۳۹۹ ۲۱:۵۳:۰۱

چالش های پیش روی ژاپن برای ایجاد ین دیجیتال

یکی از فعالان اقتصادی ژاپنی که مدیر سابق بانک مرکزی این کشور نیز بوده است، می گوید: آمادگی برای ساخت ارز دیجیتال ژاپنی ممکن است چند سال طول بکشد.

به گزارش سکه نیوز به نقل از پایگاه خبری کوین گک، یک روزنامه ژاپنی خبر داده است که به گفته یک مدیر سابق بانک مرکزی ژاپن، بانک مرکزی این کشور به رغم فشار بین المللی برای انجام این کار و همراهی با سایر بانک های مرکزی اصلی جهان، برای راه اندازی ارز دیجیتال فاصله دارد.

گفته می شود که بانک مرکزی ژاپن نگرانی هایی در خصوص تاثیر ارز دیجیتال بانک مرکزی بر سپرده های بانک های خصوصی دارد و احتمال می دهد که این امر باعث خروج جریان قابل توجهی از سرمایه بانک های کشور شود.

بر اساس این گزارش با این وجود اکنون رییس اتحادیه بانک های ژاپن در حال توسعه زیرساخت برای پرداخت های دیجیتال است و اگر از این ارز به طور گسترده استفاده نشود، وجود آن هیچ معنایی نخواهد داشت.

تناقضی که در این میان بانک مرکزی ژاپن را نگران کرده این است که چگونه هم سرمایه نقدی بانک های خصوصی را حفظ کرده و در عین حال سرمایه های گسترده ای برای ارز دیجیتال خود کسب کند.

در این راستا پیش از این نیز وزیر دارایی ژاپن گفته بود که دولت نگران نیست که رقبای منطقه ای مانند چین در استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی پیشرو باشند و خاطرنشان کرد که بعید است یک ارز دیجیتالی واحد بر جهان تسلط یابد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۶,۷۴۶.۳۵
ltcLitecoin (LTC)
$ ۶۷.۷۰
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۰.۵۲
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۴۹۸.۴۵

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

قیمت ارز و سکه در صرافی ملی امروز ۶ آذر ۹۹ + نرخ ارزهای دیجیتال

قیمت ارز در صرافی ملی امروز با کاهش ۲۲۰ تومانی نرخ دلار و کاهش ۷۰ تومانی نرخ یورو همراه شد به گزارش سکه نیوز، قیمت...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.