مهاجمان ناشناس به سیاستمداران روسی حامی بیت کوین حمله کردند

193
سیاستمداران روسی حامی بیت کوین

هفته های گذشته برای طرفداران بیت کوین و مخالفان پوتین چندان خوشایند نبوده است. در روز ۲۰ آگوست، الکسی ناوالنی منتقد سرسخت سیاست های پوتین به طرز مشکوک مسموم شد و در روز ۳۱ آگوست نیز یگور ژوکوف، بلاگر سرشناس روس و طرفدار سرسخت بیت کوین و نظام اقتصادی غیر متمرکز، به طرز فجیعی تا مرز مرگ در محوطه خانه خود توسط مهاجمان ناشناس مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

بلوکه شدن دارایی

دو منتقد سرشناس پوتین به دلیل ترس از بلوکه شدن دارایی های خود، کمک های مردمی را از طریق بیت کوین دریافت می کردند

این دو شخص سرشناس روس پیش از این به دلیل محدودیت های اقتصادی اعمال شده از جانب مقام های ارشد سیاسی دولت پوتین، کمک های مردمی را به صورت رمزارز بیت کوین دریافت می کردند. الکسی ناوالنی و یگور ژوکوف هر دو منتقد سرسخت سیاست های واپس گرایانه پوتین هستند و به دلیل ترس از بلوکه شدن کمک های مردمی تصمیم گرفته اند از رمزارزها برای ایجاد یک پل ارتباطی بین خود و جامعه هدف استفاده کنند.

گزارش های پزشکی

گزارش های پزشکی: نوعی سم عملکرد عادی سیستم عصبی الکسی ناوالنی را مختل کرده است

آقای ناوالنی پس از مسمومیت برای انجام آزمایش های پزشکی به آلمان منتقل شد. پزشکان بیمارستان چارته در برلین اعلام کردند نوعی سم عملکرد عادی مغز و سیستم عصبی آقای ناولنی را با اختلال روبرو کرده است. پیش از این آقای ناولتی به دلیل انتقادهای گسترده از عملکرد پوتین مورد هجوم افراد ناشناس دیگری قرار گرفته بود. او تا کنون چندین مرتبه در دادگاه های عالی روسیه به اتهامات مختلف تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است.

یگور ژوکوف

یگور ژوکوف؛ از خیابان های مسکو تا کمپ های بازپروری

یگور ژوکوف ۲۲ ساله نیز یک بلاگر سرشناس روس است که عمده شهرت خود را در سال ۲۰۱۹ و بدلیل ویدیوهای خود در یوتیوب بدست آورد. او طی ویدیوهای جنجالی خود از معترضان و تظاهرات سیاسی در مسکو حمایت می کرد.

پس از سرکوب اعتراضات توسط مقامات ارشد روسیه، آقای ژوکوف چندین مرتبه توسط پلیس این کشور به اتهام شرکت در تظاهرات و ملتهب کردن فضای روانی جامعه دستگیر و روانه زندان شد. در آخر دادگاه طی حکمی اعلام کرد ژوکوف باید ۳ سال به صورت ویژه در مراکز مخصوص بازپروری تحت نظارت و آموزش های ویژه قرار بگیرد.

بسیاری اعتقاد دارند حملات اخیر به چهره های سرشناس منتقد پوتین در روسیه، توسط کرملین طرح ریزی می شود. این حملات پس از تظاهرات گسترده در بلاروس و سرکوب معترضان انتخابات سراسری این کشور که به انتخاب شبهه برانگیز الکسی لوکاشنکو منتهی شد، شدت گرفته است.

بیشتر بخوانید:

آخرین دیکتاتور اروپا حامی صنعت رمزارها و تکنولوژی بلاک چین

لوکاشنکو متحد استراتژیک روسیه در اروپا است و پوتین اصلاً مایل نیست وزنه سیاسی خود (چه بسا تنها وزنه سیاسی باقی مانده از دوران تاریک شوروی سابق) در منطقه را از دست بدهد. پوتین دست در دست آخرین دیکتاتور اروپا همچون بسیاری از حاکمان سیاسی تمامیت خواه، کماکان بر طبل توخالی ایدئولوژی توهم آلود مقابله با امپریالیسم غرب می کوبد.

صنعت غیر متمرکز بلاک چین

صنعت غیر متمرکز بلاک چین و درگاه های رمزارز این ظرفیت را در اختیار دارند تا در برابر تمامیت خواهی نظام های سیاسی ایستادگی کنند

اگرچه پوتین و لوکاشنکو هر دو از سر ضرورت و اجبار حمایت خود از صنعت رمزارزها را اعلام کرده اند با این اوصاف شرایط کنونی این دو کشور به خوبی نشان می دهد که صنعت غیر متمرکز بلاک چین و درگاه های رمزارز این ظرفیت را در اختیار دارند تا در برابر تمامیت خواهی نظام های سیاسی ایستادگی کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی