آیا کالیفرنیا به یک کشور مستقل مبتنی بر صنعت رمزارزها تبدیل خواهد شد؟

529
ایالت کالیفرنیا

اخیراً جنبشی در آمریکا به تأسی از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا شکل گرفته است که خواهان خروج ایالت کالیفرنیا از آمریکا و تشکیل یک قلمرو خودمختار در این منطقه است. این جنبش با نام کلگیست (Calexit) شناخته می شود. قرار است رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین بنیان نظام اقتصادی کشور خودمختار کالیفرنیا را در آینده تشکیل دهند.

نظام اقتصادی مبتنی بر صنعت رمزارزها

نظام اقتصادی مبتنی بر صنعت رمزارزها به همه افراد جامعه این امکان را می دهد تا از منابع رفاهی موجود به صورت یکسان بهره مند شوند

قرار است طی بررسی های موشکافانه مشخص شود که آیا دارایی های دیجیتال نظیر بیت کوین می توانند درآمد پایه همگانی را برای تمامی شهروندان تضمین کنند یا خیر. متخصصان تکنولوژی اعتقاد دارند ایجاد یک نظام اقتصادی مبتنی بر صنعت رمزارزها نه تنها آموزش و پرورش و نظام بهداشت و خدمات پزشکی را برای شهروندان رایگان خواهد کرد بلکه با ایجاد یک شاخص درآمد همگانی، به همه افراد جامعه این امکان را می دهد تا از منابع رفاهی موجود به صورت یکسان بهره مند شوند.

ایالت کالیفرنیا به دلیل قوانین دولت فدرال آمریکا همواره در تلاش بوده است تا استقلال خود را به عنوان یک کشور خودمختار اعلام کند. بسیاری اعتقاد دارند در صورتی که مردم از رمزارزها برای انجام معاملات در بازار ملک و مسکن استفاده کنند، روند ایجاد یک شاخص درآمد همگانی برای تمامی آحاد جامعه سرعت خواهد گرفت.

کالیفرنیا

کالیفرنیا پنجمین اقتصاد برتر جهان است

مارکوس روئیز ایوانز، رئیس جنبش آزادی خواهان کالیفرنیا در مصاحبه اخیر خود ضمن استقبال از ایجاد یک نظام اقتصادی غیر متمرکز مبتنی بر صنعت رمزارزها اعلام کرد ایالت کالیفرنیا بر اساس شاخص تولید ناخالص داخلی پنجمین اقتصاد برتر جهان است و این توانایی را دارد تا به یک کشور خودمختار تبدیل شود.

مدل استقلال کالیفرنیا از ایالات متحده آمریکا تاثیر پذیرفته از مدل استقلال اسکاتلند از بریتانیا است. دور از انتظار نخواهد بود که این جنبش در سال های پیش رو طرفداران بیشتری پیدا کند و چه بسا دولت فدرال نیز مجبور شود استقلال این ایالت بزرگ را به رای عمومی مردم بگذارد.

دولت آمریکا موافقت ضمنی خود را برای به رای گذاشتن استقلال کالیفرنیا اعلام کرده است و برآورد می شود تا پیش از ۲۰۲۴ لایحه استقلال کالیفرنیا از ایالات متحده به رای عموم مردم گذاشته شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی