لایحه پیشنهادی ترامپ مبنی بر کاهش مالیات بر عایدی سرمایه می تواند سودآوری صنعت رمزارزها را به طرز چشمگیری افزایش دهد

593
کاهش مالیات بر عایدی سرمایه

اخیراً دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا لایحه ای را برای تصویب تقدیم مجلس نمایندگان این کشور کرده است که مطابق این لایحه مالیات بر عایدی سرمایه در آمریکا کاهش پیدا خواهد کرد.

بسیاری از متخصصان تکنولوژی باور دارند در صورت تصویب این لایحه در مجلس نمایندگان، سودآوری صنعت رمزارزها به صورت چشمگیر افزایش پیدا می کند.

هفته گذشته دونالد ترامپ در کنفرانس خبری خود در کاخ سفید اعلام کرد دولت او درباره تصویب لایحه کاهش مالیات بر عایدی سرمایه بسیار مصمم است.

هم اکنون نرخ مالیات بر عایدی سرمایه در آمریکا ۲۰ درصد است و ترامپ برای تصویب طرح خود باید مذاکرات گسترده ای با نمایندگان مجلس داشته باشد.

طبق قانون اساسی کشور آمریکا، بالاترین مقام اجرایی این کشور این اختیار را دارد در صورت هم پوشانی عایدی سرمایه نسبت به شاخص تورم، مالیات بر عایدی سرمایه را کاهش دهد.

هم پوشانی عایدی سرمایه نسبت به شاخص تورم زمانی اتفاق می افتد که هزینه خرید یک کالا با فروش همان کالا برابر باشد. بنابراین خریدار از محل خرید خود هیچ عایدی (سود) بدست نمی آورد.

همین موضوع می تواند برای معامله کنندگان رمزارز حائز اهمیت باشد. در صورت تصویب لایحه پیشنهادی ترامپ، صنعت رمزارزها در آمریکا رونق دوچندانی خواهد گرفت.

موارد مالیاتی

موارد مالیاتی در آمریکا به چه صورت است؟

در آمریکا تمام معامله کنندگان رمزارز موظف هستند درآمدها و ضرر های خود را نسبت به معاملات رمزارز به مقامات ارشد مالیاتی گزارش کنند.

وزارت خزانه داری آمریکا اعتقاد دارد رمزارزها نوعی از دارایی و یا سرمایه محسوب می شوند، بنابراین شهروندان باید گزارش دارایی های خود را به نهادهای مالیاتی ارائه کنند.

در صورت عدم ارائه گزارش، نهادهای مالیاتی می توانند افراد متخلف را با جریمه های سنگین مالی روبرو کنند.

نهاد خدمات درآمد داخلی آمریکا اعلام کرده است در صورت پرداخت حقوق کارمندان به صورت رمزارز، درآمد ایشان متوجه اخذ مالیات بر عایدی سرمایه می شود.

با ظهور سیستم های استکینگ رمزارز در آمریکا و درآمدهای نجومی در صنعت رمزارزها، مقامات مالیاتی این کشور نیز قوانین سفت و سختی در ارتباط با مالیات بر عایدی سرمایه وضع کرده اند.

در صورتی که ترامپ بتواند این لایحه را از سد مجلس نمایندگان عبور دهد، می توان انتظار داشت که سود حاصل از معاملات رمزارز در این کشور به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی