کره شمالی ارتش سایبری بالغ بر ۶۰۰۰ هکر در اختیار دارد

367
کره شمالی ارتش سایبری

ارتش ایالات متحده آمریکا طی افشاگری تاریخی اعلام کرد کره شمالی ارتش سایبری بالغ بر ۶۰۰۰ هکر در اختیار دارد. این مجرمان سایبری در سراسر جهان و به خصوص کشورهای چین، مالزی، بلاروس، هند و روسیه، سیاست های دولت تمامیت خواه این کشور را پیش می برند.

طبق گزارش ارتش ایالات متحده آمریکا مجرمان سایبری و هکرهای کره شمالی به دلیل نبود زیرساخت های فناوری اطلاعات، حملات خود را از خاک این کشور شروع نمی کنند.

کره شمالی به دلیل خوی ستیزه جویانه خود نسبت به آنچه “امپریالیسم غرب” می نامد و همچنین در پیش گرفتن مشی و مرام کمونیستی آمیخته به تعصب و توهمات خشک اندیشانه، توسط نهادهای بین المللی به ویژه ایالات متحده آمریکا تحریم شده است و تحت شدیدترین فشارهای اقتصادی قرار دارد.

بخش جرایم اقتصادی

بخش جرایم اقتصادی

در بخش جرایم اقتصادی ارتش سایبری کره شمالی بیش از ۱۷۰۰ هکر در حال فعالیت هستند. بخش جرایم اقتصادی به حملات سایبری مرتبط با سرقت رمزارزها اختصاص داده شده است. هکرها در این بخش به صورت بلند مدت ساختارهای اقتصادی و آسیب پذیری شبکه های “دشمن” را مورد ارزیابی قرار می دهند.

ارتش سایبری کره شمالی تا کنون حملات گسترده ای را علیه زیرساخت های اقتصادی به ویژه صرافی های رمزارز در سراسر جهان صورت داده است.

کره شمالی به عنوان متهم ردیف اول هک تاریخی سونی پیکچرز در نوامبر سال ۲۰۱۴ میلادی معرفی شده است. این کشور همچنین در بین سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ باج افزار واناکرای (WannaCry) را در سطح جهان صادر و بسیاری از نهادهای امنیتی و مراکز کامپیوتری را آلوده کرد.

در ماه می سال ۲۰۱۷ حملات سایبری بی سابقه ای با استفاده از این باج افزار آغاز شد که بیش از ۲۳۰ هزار رایانه در ۱۵۰ کشور جهان را آلوده ساخت.

هدف هکرهای کره شمالی ایجاد اغتشاش و ناآرامی مدنی در کشورهای “دشمن” است. در ماه مارس سال جاری وزارت خزانه داری آمریکا دو مقام چینی را به اتهام همکاری با نهادهای جرایم سایبری کره شمالی تحریم کرد.

اخیراً هکرهای کره شمالی برای تبدیل دارایی های دیجیتال به ارزهای رایج از سکه های خصوصی غیر قابل ردیابی استفاده می کنند. نهادهای امنیتی و دیگر مراجع مبارزه با جرایم سایبری اعتقاد دارند در آینده وسعت حملات باج خواهانه کره شمالی علیه دیگر کشورهای آزادیخواه افزایش پیدا خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی