کشف پیام های مخفی در تراکنش های مرتبط با هک حساب های توییتری اخیر

277
هک توییتر

اخیراً حساب های توییتری برخی افراد مشهور جهان مورد دستبرد هکرها قرار گرفته است. شب چهارشنبه از چندین حساب کاربری تایید شده چهره های سرشناسی چون باراک اوباما، کیم کارداشیان، جو بایدن، بیل گیتس و ایلان ماسک توییتی منتشر شد.

این هکر وعده می داد در ازای پرداخت هر 1000 دلار بیت کوین، دو هزار دلار به پردازنده بر می گرداند. نکته جالب این است که تعدادی پیام مخفی از طرف کیف پول بیت کوین هکرها به معامله کنندگان ارسال شده است.  

یکی از کاربران طی 7 تراکنش مختلف، میزان 0.00005348 بیت کوین (مبلغی برابر با نیم دلار) را به آدرس هکرها ارسال کرده است. هکرها نیز در ازای پرداخت کارمزد شبکه پیامی مخفیانه را به ارسال کننده بیت کوین فرستاده اند. در این پیام آمده است:

“هنگامی که از بیت کوین برای بازی توییتری خود استفاده می کنید، خطر را به جان می خرید. بیت کوین قابل ردیابی است. چرا از مونرو استفاده نمی کنید؟” 

یکی از حساب های مرتبط با هکرها توانسته است 12 بیت کوین از این طریق بدست بیاورد که ارزش آن بالغ بر 120 هزار دلار است. شبکه خبری سی ان ان از این رخداد به عنوان بزرگترین رخداد امنیتی در تاریخ توییتر نام برده است. 

مونرو
مونرو چیست؟

مونرو چیست؟ 

مونرو یک رمزارز خصوصی است که به دلیل پنهان ساختن تراکنش ها و کیف پول ها، از امنیت بیشتری نسبت به شبکه بیت کوین برخوردار است.

همین موضوع باعث شده است بسیاری از هکرهای فعال در شبکه دارک نت از مونرو برای تراکنش های مالی خود استفاده کنند. 

هنوز مشخص نیست که آیا این پیام جنبه تبلیغاتی داشته و یا صرفاً قربانیان کلاهبرداری بیت کوین را هدف قرار داده است.

بسیاری از متخصصان بلاک چین و کاربران معتقد هستند هک حساب های توییتری بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته است تا از این طریق شبکه بلاک چین مونرو بتواند سپرهای امنیتی فوق هوشمند خود را در عرصه عمومی به نمایش بگذارد.

پس از این اتفاق، قیمت مونرو در بازار رمزارز جهانی بیش از 4 درصد افزایش پیدا کرد و به 71 دلار رسید. 

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی