گلن وو: چین می توانست ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را بدون اینکه کسی متوجه شود راه اندازی کند!

228
ارز دیجیتال چین

گلن وو، متخصص دارایی های دیجیتال و رمزارزها می گوید دولت چین می توانست بدون اینکه شهروندان این کشور متوجه تغییر در ساختار مالی شوند، ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را راه اندازی کند.

چین به دلیل برنامه های بلندپروازانه در حوزه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، اکنون طلایه دار کشورهای جهان در حوزه دارایی های دیجیتال است. پیش بینی می شود ارز دیجیتال بانک مرکزی چین، اولین دارایی دیجیتال باشد که توسط یک دولت مرکزی پشتیبانی می شود.

دولت چین به صورت آزمایشی و در سال 2019 در 19 نهاد کسب و کار تجاری، از سازوکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی استفاده کرد.

با توجه به سرعت این کشور در ایجاد زیرساخت های تجاری و نهادینه سازی تکنولوژی ها و فناوری های نوین، انتظار می رود تکنولوژی بلاک چین و به خصوص ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در چین به سرعت رشد کنند.

تغییرات ساختاری

هیچ کس متوجه تغییرات ساختاری در نهادهای مالی چین نخواهد شد

بسیاری از تحلیلگران مالی باور دارند چین با ایجاد سازوکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در صدد است کنترل و تسلط خود را بر درگاه ها و سامانه های پرداخت داخلی خود تحکیم و تثبیت کند.

گلن وو گفت هدف دولت مرکزی چین از ایجاد شبکه های دیجیتال مالی این است که تمامی شبکه های اقتصادی این کشور را به صورت متمرکز تحت اختیار و کنترل خود درآورد.

پیش از این دولت چین به وضوح مخالفت خود را با فعالیت دارایی های غیر متمرکز و رمزارزها اعلام کرده بود. اکنون شاهد این هستیم که دولت چین با وجود مخالفت های اولیه، از پیشتازان جهانی نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین و دیگر دارایی های دیجیتال نظیر رمزارزها است.

این تناقض چگونه قابل درک است؟ پاسخ به صورت ساده این است که چین با دشمن خود دست دوستی داده است تا حتی الامکان نظارت و کنترل بیشتری بر آن داشته باشد.

گلن وو گفت ارز دیجیتال بانک مرکزی چین هیچگونه خللی در فرایند اقتصادی کنونی چین وارد نخواهد ساخت و چه بسا کنترل و تسلط دولت چین بر اقتصاد این کشور را نیز مستحکم تر از پیش کند.

ارز دیجیتال بانک مرکزی چین

چین از ارز دیجیتال بانک مرکزی خود استفاده می کند تا تسلط دلار آمریکا بر بازارهای تجارت جهانی را کاهش دهد

گلن وو اعتقاد دارد دولت چین در یک برنامه ریزی کلان در نظر دارد با به زیر کشیدن تسلط دلار آمریکا بر بازارهای تجارت جهانی، زمینه را برای ایجاد یک نظم نوین تجاری با مرجعیت ارز چین فراهم سازد.

دولت چین در نظر دارد از قدرت ارز دیجیتال بانک مرکزی خود برای ایجاد یک شبکه تجارت بین المللی استفاده کند.

با این اوصاف گلن وو باور دارد این تصویر پردازی بلندپروازانه تا حدودی با واقعیت های کنونی همخوانی ندارد و با توجه به همه گیری ویروس کرونا و پیشروی اقتصاد جهان تا مرز فروپاشی، نمی توان انتظار زیادی از تحقق این پروژه داشت.

کونوس

پلتفرم کونوس و نقش برجسته این شرکت در نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین

تکنولوژی بلاک چین از زمان ظهور خود تا کنون راهگشای بسیاری از مسائل و مشکلات اقتصادی بوده است. بسیاری از کشورهای جهان نیز در طی این مدت پروژه های بزرگی در حوزه بلاک چین تعریف کرده اند.

در سالیان اخیرا به خصوص شاهد آن بوده ایم که بسیاری از صنایع نظیر چرخه تامین، بیمه، بازی های رایانه ای، حمل و نقل، صادرات و واردات و بسیاری از نهادهای متمرکز نظیر بانک های مرکزی به سمت نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین و استفاده از شبکه های غیر متمرکز روی آورده اند. این به خوبی نشان می دهد که مقبولیت جمعی نسبت به این تکنولوژی نوظهور پیوسته در حال افزایش است.

بیشتر بخوانید:

32 شرکت تکنولوژی بلاک چین که در آینده راهگشای مسائل بین الملل خواهند بود

کونوس پلتفرم

پلتفرم کونوس از جمله پلتفرم هایی است که در زمینه نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در حیطه پرداخت های مالی نقش بسزایی در این سالیان ایفا کرده است.

کونوس پلتفرم با ارائه انواع خدمات مالی غیرمتمرکز مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین، توانسته است قدم موثری در ایجاد و اشاعه فرهنگ نوین استفاده از شبکه های غیرمتمرکز بردارد.

کونوس با بهره گرفتن از تیم متخصص حقوقی و قضایی و همچنین برخورداری از یک پیشینه مالی قدرتمند، تلاش می کند محیطی امن برای کاربران و سرمایه گذاران فراهم کند تا در حوزه های رمزارز و دارایی های دیجیتال فعالیت کنند.

این پلتفرم برای حفظ و صیانت از سرمایه کاربران خود، از به‌روزترین و پیشرفته‌ترین امکانات امنیتی استفاده می کند. استفاده از تکنولوژی کیف پول چند امضا و تکنولوژی احراز هویت بیومتریک، از جمله اقدام های امنیتی این پلتفرم برای مقابله با کلاهبرداری های مالی است.

کونوس دکس صرافی رسمی پلتفرم کونوس است که به کاربران این امکان را می دهد تا در محیطی امن به تبادل انواع رمزارزهای معتبر حتی با پول فیات (ریال، دلار، یورو و غیره) بپردازند.

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی