قیمت بیت‌ کوین به بالاترین حد در شش ماه گذشته رسید

371
افزایش قیمت بیت کوین
افزایش قیمت بیت کوین

قیمت بیت‌ کوین به بالاترین حد پیدا کرده است و امروز از مرز ۶۰۰۰ دلار گذشت. به نظر می‌رسد سایر رمزارزها نیز همین مسیر را طی می‌کنند.

امروز قیمت بیت کوین پس از حدود ۶ ماه، در اکثر صرافی‌ها از مرز ۶۰۰۰ دلار فراتر رفت.

بزرگ‌ترین صرافی دنیا از لحاظ ارزش بازار که بیش از نیمی از تراکنش‌های ارز دیجیتال روی آن انجام می‌شوند، در اولین ساعت‌های روز پنجشنبه قیمت بیت کوین را ۶۰۷۶ دلار اعلام کرد. این قیمت در ادامه روز کمی کاهش پیدا کرده و طبق داده‌های CoinDesk اکنون قیمت بیت کوین حدود ۶۰۴۵ دلار است.

قیمت بیت کوین آخرین بار در ۱۴ نوامبر ۲۰۱۸ در این بازه قرار داشت.

قیمت بیت‌ کوین به بالاترین حد در شش ماه گذشته رسید
قیمت بیت‌ کوین به بالاترین حد در شش ماه گذشته رسید

پس از این افزایش قیمت، ارزش بازار بیت کوین هم از ۱۰۰ میلیارد دلار فراتر رفت که ۱.۴۵ میلیارد دلار آن (معادل ۱.۳۹ درصد) در ۲۴ ساعت گذشته وارد بازار شده است. این اتفاق‌ها هم از نوامبر سال گذشته بی‌سابقه بوده‌اند.

علاوه بر این، نرخ نفوذ بیت کوین، معیاری که نشان‌دهنده سهم بازار آن در مقابل سایر رمزارزهاست، به ۵۶.۸ درصد رسید که بیشترین مقدار خود طی هشت ماه گذشته را تجربه می‌کند. طبق داده‌های CoinMarketCap آخرین باری که شاهد این میزان نفوذ بودیم، ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۸ بود.  

با توجه به اطلاعات بدست‌آمده از Messari.io حجم کل مبادلات بیت کوین امروز از ۱۵.۵ میلیارد دلار فراتر رفت، با این حال معیار Real 10 که حجم معاملات انجام شده روی ۱۰ صرافی اصلی که اطلاعات خود را صادقانه و با شفافیت اعلام می‌کنند، نشان می‌دهد که حجم کل خرید و فروش نزدیک به ۵۰۲ میلیون دلار است.

معمولاً وقتی قیمت بیت کوین شروع به افزایش (یا کاهش) می‌کند، قیمت دیگر رمزارزها نیز تحت تأثیر قرار گرفته و در همان جهت حرکت می‌کند. این اتفاق این بار هم رخ داد و شاهد افزایش قیمت دیگر ارزهای دیجیتال بودیم.

دیگر رمزارزهایی که ارزش بازار بالایی دارند مثل اتر (ETH)، EOS (EOS) و کاردانو (ADA) افزایش قیمت بالای دو درصد را تجربه کرده‌اند ولی افزایش قیمت بیت کوین بیشتر از سایر رمزارزها بوده و در حال حاضر حدود ۳.۶ درصد است.

ارزش کل بازار رمزارزها امروز حدود ۵.۴ میلیارد دلار افزایش داشت و به حدود ۱۸۹ میلیارد دلار رسید. طی روزهای گذشته، ارزش بازار رمزارز پیشرفت خوبی داشته و کمی از خسارت‌های سال ۲۰۱۸ را جبران کرده است ولی نسبت به رکورد تاریخی خود در ۷ ژانویه ۲۰۱۸، هنوز ۷۸.۱ درصد عقب است.

منبع: coindesk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی