نیوزیلند بیت کوین را ابزاری قانونی برای پرداخت می‌داند

46
نیوزیلند بیت کوین را ابزاری قانونی برای پرداخت می‌داند

اداره درآمد داخلی نیوزیلند دارایی‌های کریپتو را در زمینه پرداخت ابزاری قانونی و مشمول مالیات می‌داند. نیوزیلند همچنین چارچوبی ویژه برای دریافت دستمزد به رمزارز تدوین کرده است و در نتیجه شهروندان این کشور می‌توانند بخشی از دستمزدشان را به بیت کوین یا دیگر رمزارزها دریافت کنند. البته شهروندان باید مالیات‌شان را به دلار نیوزیلند پرداخت کنند و اداره درآمد داخلی در این مورد بیت کوین نمی‌پذیرد.

در شماره آگوست ۲۰۱۹ خبرنامه اطلاعات مالیاتی نیوزیلند (که اداره درآمد داخلی این کشور منتشر می‌کند) حکم دولتی جدیدی ارائه شده که «دارایی‌های کریپتو» را در زمینه پرداخت ابزاری قانونی و مشمول مالیات می‌داند. در همین راستا نیوزیلند به یکی از اولین دولت‌های ملی تبدیل می‌شود که چارچوبی ویژه برای دریافت بخشی از دستمزد به رمزارز تدوین می‌کند. با این حال باید توجه کرد که این حکم جدید شامل مالیات‌دهنده‌های خویش‌فرما نمی‌شود و در آن به چند شرط اشاره شده است، از جمله اینکه رمزارزها نباید دوره توقیف داشته باشند و به‌راحتی به ارز فیات تبدیل‌پذیر باشند.

به گفته رئیس اداره درآمد داخلی نیوزیلند، بیت کوین همه ویژگی‌های مورد نیاز به‌عنوان شکلی از پرداخت را دارد اما همچنان از لحاظ قانونی پول نیست و «دارایی» محسوب می‌شود. معیاری که بیت کوین را تبدیل به ابزاری قانونی برای پرداخت و در نتیجه مشمول مالیات می‌کند، تبدیل‌پذیری به پول فیات و قابلیت انتقال به‌عنوان ابزاری برای پرداخت است.

در این سند ۱۸ بار به بیت کوین اشاره شده است و در بخش‌هایی که به مثال‌هایی عملی برای محاسبه منصفانه مالیات اشاره شده، بیت کوین در مرکز توجه قرار گرفته است. این توجه نه تنها برتری بیت کوین را به‌عنوان بهترین و پرطرفدارترین رمزارز برجسته می‌کند بلکه روی این مسئله تاکید می‌کند که پرداخت بیت کوین به کارکنان صرف‌نظر از «پول نبودن» آن از لحاظ قانونی و برداشت عمومی مشمول مالیات می‌شود.

علاوه بر این خوب است اشاره کنیم که نرخ مالیات در نیوزیلند ۳۳ درصد است و شهروندان باید مالیات را به دلار نیوزیلند پرداخت کنند. اداره درآمد داخلی در این مورد بیت کوین نمی‌پذیرد و انتظار دارد که مالیات‌دهنده‌ها رمزارزهایشان را بر طبق ارزش بازار آن در زمان دریافت دستمزد به پول فیات تبدیل کنند.

این خبر برای بیت کوین بسیار خوب است و سرانجام شرکت‌های مستقر در نیوزیلند می‌توانند به کارکنان‌شان این گزینه را ارائه دهند که درصدی از حقوق‌شان را به بیت کوین دریافت کنند. اکنون برای آن‌هایی که می‌خواهند در روز پرداخت حقوق ساتوشی ذخیره کنند، این کار بی‌دردسرتر شده است. همچنین اگر شرکتی که می‌خواهد حقوق کارکنانش را به بیت کوین پرداخت کند، خودش بیت کوین داشته باشد، کارمزدهای شخص ثالث حذف می‌شود و در نتیجه کارکنان ساتوشی‌های بیشتری دریافت می‌‌کنند و دلایل بیشتری خواهند داشت که تا زمانی‌که بیت کوین به پول غالب جهانی تبدیل شود، بیت کوین‌هایشان را نگه دارند.

منبع : bitcoinmagazine

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی