جهش ۱۲۰۰ دلاری قیمت بیت کوین و عبور از مرز ۸۰۰۰ دلار

327
جهش 1200 دلاری قیمت بیت کوین
عبور از مرز 8000 دلار و جهش 1200 دلاری قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین طبق روال چند روز گذشته افزایش پیدا کرده و اکنون به بالای ۸۰۰۰ دلار رسیده است.

امروز قیمت بیت کوین در سایت Coinbase به ۸۱۹۵ دلار رسید که حاکی از افزایشی ۱۷.۴ درصدی معادل با ۱۲۱۴ دلار بود.

طبق داده‌های Messari، امروز بیش از ۲۷ میلیارد دلار بیت کوین در صرافی‌های مختلف تبادل شده است و مقدار بیت کوین تبادل شده در ۱۰ صرافی معتبری که در صداقت داده‌هایشان شکی نیست، ۲.۱ میلیارد دلار بوده است.

جهش 1200 دلاری قیمت بیت کوین و عبور از مرز 8000 دلار
نمودار قیمت بیت کوین

هرچند این افزایش بسیار ناگهانی و زیاد است ولی اصلا غیرمنطقی نیست. قیمت بیت کوین در سراسر سال ۲۰۱۹ رو به افزایش بوده و همین دو روز پیش ۱۰۰۰ دلار جهش کرد.

قیمت این رمزارز طی ۹۰ روز گذشته ۱۲۷ درصد افزایش داشته است که ۶۰ درصد آن طی ۳۰ روز گذشته بوده است.

به دنبال افزایش قیمت بیت کوین، سایر ارزهای دیجیتال نیز گران‌تر شده‌اند. از جمله این ارزها می‌توان به باینانس کوین (BNB) و بیت کوین کش (BCH) اشاره کرد که هر دو افزایش طی ۲۴ ساعت گذشته افزایش دو رقمی داشته‌اند.

در کنار این موارد، سهم بازار بیت کوین در حال حاضر به ۶۰ درصد رسیده است که بالاترین درصد آن از ۱۱ دسامبر ۲۰۱۷ است و این امر نشان می‌دهد که رشد بیت کوین نسبت به سایر ارزهای دیجیتال سریع‌تر و گسترده‌تر است.

تاریخ تکرار می‌شود؟

جالب است که چنین افزایش قیمتی را در سال ۲۰۱۵ نیز شاهد بودیم. در ۲۸ آگوست ۲۰۱۵، قیمت بیت کوین به ۱۹۸ دلار رسید و بلافاصله بعد از افزایشی ۱۵۰ درصدی داشت و نهایتاً تا ۴۹۹ دلار بالا رفت.

واقعا به نظر می‌رسد که تاریخ در حال تکرار شدن است و قیمت بیت کوین بار دیگر پس از افت قیمت تا ۳۱۲۸ دلار در اواخر سال ۲۰۱۸، اکنون جهشی ۱۵۰ درصدی داشته است.  

منبع : coindesk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی