رونمایی از رمزارز اختصاصی فیسبوک در ماه ژوئن

333
رونمایی از رمزارز اختصاصی فیسبوک در ماه ژوئن

گفته می‌شود که شرکت فیسبوک در ماه میلادی حاضر از رمزارز اختصاصی خود رونمایی خواهد کرد.

طبق اطلاعات به دست آمده از گزارش خبرگزاری The Information، فیسبوک می‌خواهد در اواخر ماه ژوئن از رمزارز خود رونمایی کند. این رمزارز قرار است به کاربران این شبکه اجتماعی، امکان انجام تراکنش‌های مالی از طریق فیسبوک را بدهد و کارمندان این شرکت هم می‌توانند، در صورت تمایل، حقوق خود را با این رمزارز دریافت کنند.

در این گزارش آمده است که فیسبوک می‌خواهد جایگاه‌هایی فیزیکی برای خرید این رمزارز، که GlobalCoin نامیده می‌شود، به وجود آورد. علاوه بر آن، فیسبوک از شرکت‌های مختلفی دعوت کرده که در این پلتفرم مشارکت داشته باشند.

ماه‌های گذشته در خبرها داشتیم که فیسبوک مذاکرات خود با شرکت‌های خدمات پرداخت، نقش‌آفرینان صنعت کریپتو و نهادهای قانونی در سراسر جهان را در مورد فرصت‌ها و مسائل قانونی این پروژه، آغاز کرده است. گزارش‌های ماه قبل نیز حاکی از آن بود که فیسبوک GlobalCoin را به صورت رسمی در سال ۲۰۲۰ روانه بازار خواهد کرد و می‌خواهد تا قبل از پایان سال ۲۰۱۹، مرحله آزمایشی این پروژه را کلید بزند.

مدت‌هاست که منتظر ورود فیسبوک به بازارهای مالی بوده‌ایم زیرا فیسبوک مدیر سابق پی‌پل را در سال ۲۰۱۴ استخدام کرد و در ماه مه سال گذشته مدیریت پروژه بلاک چین این شرکت به او محول شد.

منابع : coindesk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی