مدیر عامل هواوی از چین می‌خواهد با لیبرا رقابت کند

200
مدیر عامل هواوی از چین می‌خواهد رقیبی برای لیبرا ایجاد کند

رن ژنگفی، مدیر عامل هواوی معتقد است دولت چین می‌تواند رمزارز خودش را منتشر کند و در این زمینه از لیبرای فیسبوک پیشی بگیرد چراکه از نظر او قدرت یک کشور از قدرت شرکتی اینترنتی بیشتر است.

مدیر عامل غول مخابراتی هواوی گفته، اکنون موقعیت مناسبی است تا دولت چین از لیبرای فیسبوک پیشی بگیرد.

رن ژنگفی در مصاحبه با رسانه ایتالیایی L’economia در اخبار بلاک چین و رمزارز اظهار داشته است که چین قابلیت انجام چنین کاری را دارد. از او در مورد هژمونی جهانی ایالات متحده و به‌طور خاص انتشار ارزی بین‌المللی توسط فیسبوک سوال شده بود.

رن ژنگفی گفته است:

«چین هم می‌تواند چنین ارزهایی را منتشر کند، چرا منتظر لیبرا بمانیم؟ قدرت یک کشور از قدرت شرکتی اینترنتی بیشتر است.»

البته رن به‌دنبال رقابت شرکتش با این غول رسانه‌های اجتماعی در این حوزه نیست. هرچند هواوی فعالیت‌های قابل توجهی در حوزه بلاک چین انجام داده است، ازجمله اینکه به کنسرسیوم هایپرلجر پیوسته و خدمات ابری با پشتیبانی بلاک چین ارائه کرده است، مدیر عامل این شرکت به‌جای آن فعالیت‌ها به پیشرفت‌های دولت چین در فناوری بلاک چین اشاره کرد.

در ماه می بانک مردم چین در راستای گسترش سرمایه‌گذاری‌هایش در شبکه‌های توزیع‌شده مناسب برای «تراکنش‌ها در مقیاس گسترده»، متخصصانی را از حوزه بلاک چین استخدام کرد.

علاوه بر این اگرچه برخی از اعضای بانک مرکزی چین گفته‌اند، توسعه لیبرا می‌تواند اثری منفی بر اقتصاد چین بگذارد، وانگ ژین، رئیس واحد پژوهش بانک مردم چین می‌گوید، وجود این رقیب می‌تواند چین را به سمت عرضه رمزارز ملی خودش سوق دهد.

چند هفته پس از معرفی لیبرا، جست‌وجو در مورد آن در موتور جست‌وجوی چینی ویبو به رده‌های بالا صعود کرد. این اتفاق با وجود این مسئله روی می‌دهد که فیسبوک از سال ۲۰۰۹ در این کشور مسدود شده است.

منبع : coindesk

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی