مایکل نووگرتز: گلکسی دیجیتال اگر در پروژه تبدیل بیت کوین به یک دارایی سازمانی شکست بخورد، تا مرز ورشکستگی پیش خواهد رفت

32
گلکسی دیجیتال

مایکل نووگرتز کهنه کار بازار وال استریت و مدیر عامل شرکت گلکسی دیجیتال اخیراً در مصاحبه ای اعلام کرده است آموزش صحیح به سرمایه گذاران بزرگ درباره مزایای رمزارزها می تواند زمینه را برای نهادینه سازی گسترده بلاک چین فراهم سازد.

اوایل هفته جاری، دیجیتال گلکسی اعلام کرد توافقنامه همکاری با بازوی آموزشی شرکت (CAIS) امضا کرده است.

گلکسی دیجیتال پل رابط بین جهان رمزارزها و نهادهای سازمانی است و شرکت (CAIS) نیز یک پلتفرم مالی متخصص در ایجاد پل ارتباطی بین سرمایه گذاران سازمانی با محصولات مالی است.

مطابق مفاد این قرارداد همکاری، گلکسی متعهد شده است محتوای آموزشی خود درباره رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین را در اختیار سرمایه گذاران بزرگ و مشاوران مالی قرار دهد.

این دوره آموزشی به صورت ویژه روی رمزارز بیت کوین متمرکز است و تلاش می کند چگونگی کاربرد این رمزارز پرطرفدار را به سرمایه گذاران بزرگ آموزش دهد.

گلسی دیجیتال

نهادهای سازمانی شاه کلید نهادینه سازی گسترده رمزارزها در آینده اقتصاد جهانی خواهند بود

مایکل نووگرتز اعتقاد دارد شاه کلید نهادیه سازی گسترده رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین در آینده اقتصاد جهانی، نهادهای سازمانی هستند.

او می گوید شرکت گلکسی می تواند جریان سرمایه های کلان مالی را به سمت دروازه های رمزارزها و بلاک چین هدایت کند.

در دو سال اخیر گلکسی دیجیتال عملکرد مناسبی از خود نشان نداده است. در این مدت پیوسته اخبار ضد و نقیضی از ضررهای کلان مالی این شرکت به گوش می رسید.

گلکسی دیجیتال در اولین سال کاری خود 272 میلیون دلار ضرر کرد و در سه ماه آخر سال 2019 میلادی نیز بیش از 97 میلیون دلار دارایی خود را در بازار سرمایه از دست داد.

ضررهای کلان این شرکت باعث شد مسئولان عالی گلکسی تصمیم بگیرند بیش از 15 درصد از نیروی کار خود را تعدیل کنند. همه گیری جهانی ویروس کرونا نیز اوضاع را از آنچه بود بدتر کرد.

گلکسی دیجیتال اعلام کرده است به دلیل رکود ناشی از ویروس کرونا، ضررهای این شرکت به صورت تصاعدی رو به افزایش است.

با این اوصاف نووگرتز کماکان نسبت به آینده نهادهای سازمانی امیدوار است و اعتقاد دارد در 6 تا 24 ماه آینده، تحولات بازار سرمایه به نفع او و شرکت گلکسی رقم خواهد خورد. اما سوال این است که چه چیزی باعث می شود نووگرتز تا این میزان اعتماد به نفس داشته باشد؟

برای روشن شدن موضوع بهتر است پیش زمینه ذهنی نووگرتز را کمی بیشتر بررسی کنیم. سوالی که می خواهم اینجا مطرح کنم این است: چرا نووگرتز به سمت نهادهای سازمانی که غرق در بوروکراسی اداری هستند جذب شده است؟

پاسخ به این سوال می تواند ابعاد این قضیه را روشن کند. در واقع نووگرتز بهتر از هر سرمایه گذار دیگر نسبت به این موضوع آگاهی پیدا کرده است که تکنولوژی بلاک چین و رمزارزها بدون پشتوانه و حمایت سازمان های سنتی نمیتوانند مقبولیت اکثریت جامعه را بدست آورند.

در حقیقت او می خواهد با تلفیق ویژگی های منحصر بفرد بلاک چین و رمزارزها با خصیصه های سازمان های سنتی، یک پیوند پایدار بین رمزارزها و ارزهای سنتی برقرار کند. 

گلکسی دیجیتال و بیت کوین

بیت کوین هم تراز با طلا در بازارهای جهانی خواهد شد

نووگرتز از آن دسته متفکرانی است که اعتقاد دارد بیت کوین در آینده نزدیک با طلا در بازارهای جهانی هم تراز می شود. او اعتقاد دارد افراد باهوش و سرمایه گذاران بلندنظر در جهان کنونی به سمت رمزارزها و بیت کوین حرکت می کنند.

مدیر ارشد اجرایی شرکت (CAIS) نیز می گوید در سالیان اخیر تمایل مشاوران مالی نسبت به یادگیری اصول بلاک چین و چگونگی کاربرد رمزارزها به ویژه بیت کوین، افزایش پیدا کرده است.

تحقیقات و پژوهش های صورت گرفته نیز به خوبی نشان می دهد که علاقه سرمایه گذاران سازمانی نسبت به بیت کوین افزایش پیدا کرده است.

اخیراً شرکت خدمات مالی فیدلیتی در گزارش رسمی خود اعلام کرد 80 درصد از افرادی که در طرح پژوهشی فیدلیتی شرکت کردند نسبت به آینده دارایی های دیجیتال به خصوص رمزارزها و بیت کوین ابراز امیدواری کرده اند.

نووگرتز می گوید محتوای آموزشی گلکسی طی سه سال گذشته جمع آوری شده است اما به دلیل عدم استقبال نهادهای سازمانی آنها تصمیم گرفته اند محتواهای آموزشی را فعلاً به صورت سراسری منتشر نکنند.

او می گوید هم اکنون زمانی آن فرارسیده است تا محتواهای آموزشی گلکسی در اختیار سازمان های بزرگ سرمایه گذاری قرار بگیرد تا آنها بتوانند از این فرصت طلایی برای سرمایه گذاری در رمزارزها و بیت کوین استفاده کنند.

این اتفاق بسیار بزرگی برای شرکت گلکسی خواهد بود زیرا به این شرکت این امکان را می دهد تا با مشاوران مالی قدرتمند جهان دیدار و رایزنی داشته باشد.

برآورد می شود مشاوران مالی که در دوره آموزشی گلکسی شرکت خواهند کرد بیش از یک میلیارد دلار سرمایه تحت کنترل خود داشته باشند.

نووگرتز می گوید کسب و کارهای مبتنی بر مصرف در جهان کنونی بیشترین بازدهی را برای سرمایه گذاران دارد اما او تصمیم گرفته است با ورود به حوزه آموزش برای جذب نقدینگی رها شده در بازارهای سرمایه، ستون های بنای آینده اقتصاد دیجیتال جهان را پی ریزی کند.

بیشتر بخوانید:

نقدینگی چیست؟

او امیدوار است با ایجاد سازوکارهای جذب سرمایه، بازارهای رمزارز را بیش از هر زمان دیگر پر رونق و پویا کند.

در واقع مایکل نووگرتز رابط جهان سرمایه با جهان رمزارزها خواهد بود و امیدوار است بتواند پایه های رمزارزها را در جهان کنونی مستحکم تر از پیش کند.

وقتی از او پرسیده شد اگر پس از تلاش های بی وقفه و طولانی مدت برای آموزش اصول رمزارزها و بیت کوین به نهادهای سازمانی، آنها از اینگونه دارایی ها استقبال نکردند، واکنش او چگونه خواهد بود، گفت:

“اگر سازمان ها و نهادهای سرمایه گذاری از بیت کوین حمایت نکنند، شرکت گلکسی تا مرز ورشکستگی و فروپاشی پیش خواهد رفت.”

وقتی از او پرسیده شد اگر پس از تلاش های بی وقفه و طولانی مدت برای آموزش اصول رمزارزها و بیت کوین به نهادهای سازمانی، آنها از اینگونه دارایی ها استقبال نکردند، واکنش او چگونه خواهد بود، گفت: “اگر سازمان ها و نهادهای سرمایه گذاری از بیت کوین حمایت نکنند، شرکت گلکسی تا مرز ورشکستگی و فروپاشی پیش خواهد رفت.”

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی