با کونوس کوین آشنایی دارید؟

1241
آشنایی با کونوس کوین و پلتفرم آن
آشنایی با کونوس کوین و پلتفرم آن

این روزها دیگر تنها راه تبادل پول و معاملات، استفاده از ارزهای عادی نیست. در حال حاضر، رمزارزها هم پا به میدان گذاشته‌اند و امکان تعاملات مالی بین‌المللی را بیش از پیش کرده‌اند.

کونوس هم پلت‌فرم و مجموعه‌ای برای ارائه انوع ارزهای دیجیتالی است. در این بستر دیجیتالی، استیبل کوین‌هایی معرفی شده است که ساختاری منحصر به فرد دارند. در ادامه با کونوس کوین بیشتر آشنا خواهید شد:

کونوس کوین چیست؟

کونوس کوین از رمزارزهایی است که براساس رمز منبع (source code) لایت کوین طراحی شده اما شبکه‌ای کاملا مستقل از آن به شمار می‌رود. الگوریتم رمزگذاری برای این رمزارز بی‌شباهت به الگوریتم رمزارز لایت‌کوین نیست. این ارز دیجیتالی ظرفیت استخراج ۲۱ میلیون کوین را داراست و در زمان ورود و معرفی آن به بازار، ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد از آن استخراج شده بود. باقی این مقدار باید طی معاملات دیگر و از سوی کاربران به استخراج دربیاید. کونوس‌کوین هم مانند بیت کوین در بستری غیرمتمرکز استفاده می‌شود و برای تراکنش با آن نیاز به نظارت هیچ نهاد و دولتی وجود ندارد.

نقش کونوس‌ کوین در پرداخت و معاملات چگونه است؟

کونوس‌کوین، ابزاری قابل‌اعتماد برای پرداخت و انجام تراکنش‌های مالی به شمار می‌رود. به کمک این رمزارز، امکان خرید طلا از وبسایت‌های معتبر هم وجود دارد. خرید کونوس‌کوین از طریق صرافی‌های رمزارزی مقدور است. این رمزارز مانند بیت کوین، رمزارزی غیرمتمرکز است و می‌توان از آن برای معاملات و تراکنش‌های مالی در پلت‌فرم‌هایی بهره برد که کونوس‌کوین را هم به عنوان یکی از ارزهای دیجیتالی می‌پذیرند. سرعت متوسط برای محاسبه و استخراج کونوس‌کوین حدود ۱۰ دقیقه است.

خالق کونوس کوین کیست؟

دکتر پویان قمری کارآفرین مشهور حوزه فناوری بلاک چین، خالق و توسعه دهنده پلت‌فرم مالی کونوس است. یکی از مزایای مهم کونوس‌کوین، قابلیت ذخیره‌سازی آن در کیف پول سخت‌افزاری کاربران در حالت آفلاین است. به این حالت، ذخیره‌سازی سرد (cold storage) گفته می‌شود. این نوع از ذخیره‌سازی به حفظ سرمایه‌ دیجیتالی در مقابل خطرات کمک می‌کند.

کونوس‌کوین جایگزین بیت کوین در بازار خواهد شد؟

بیت کوین نخستین رمزارزی است که در سال ۲۰۰۹ به بازار آمد. به همین خاطر است که شهرت بیشتری نسبت به هم‌تایان دیگر خود دارد. اما نمی‌توان گفت که رمزارزهای دیگر ظرفیت و امکان رشدی بیشتر از آن را نخواهند داشت. مثلا همین رمزارز پلت‌فرم کونوس یعنی کونوس‌کوین یکی از بهترین رمزارزهای بازار است. تنوع کونوس‌کوین‌ها و طراحی کونوس‌کَش (counos-cash) در کنار استیبل‌کوین‌ها باعث شده تا بازار رمزارزها متنوع‌تر و کاربردی‌تر به مسیر خود ادامه بدهد و به مرور زمان، حضور آنها وسیع‌تر و گسترده‌تر خواهد شد.

کیف‌پول‌های کونوس هم متنوع هستند و از امنیت خوبی برخوردارند. در واقع پلت‌فرم کونوس، بستری قوی برای انجام تراکنش‌ها و فعالیت‌های دیجیتالی است. به نظر می‌رسد که در آینده از کونوس کوین بیشتر خواهیم شنید.

منبع : cintjournal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی