مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۱:۴۰:۴۶

اقدامات حمایتی کشورها از صادرات در برابر کرونا

کشورهای عضو کارگروه اعتبار صادراتی و ضمانت اعتبار سازمان OECD، طی نظرسنجی که توسط این سازمان انجام شده، به معرفی اقداماتی که برای تسهیل صادرات و حمایت از صادرکنندگان پس از بروز بحران کووید-۱۹ انجام داده اند، پرداخته اند.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، اقدامات متعددی برای رفع شکاف های مالی از جمله افزایش ظرفیت برای حمایت از موسسات اعتبار صادراتی، گسترش برنامه های سرمایه در گردش، معرفی تسهیلات جدید برای حمایت از صادرات و صادر کنندگان و به کارگیری انعطاف بیشتر نسبت به شرایط و ضوابط رسمی پشتیبانی، انجام شده است.

اعضای کارگروه اعتبار صادراتی و ضمانت اعتبار (ECG)، اقداماتی را در سطح ملی برای تسهیل صادرات و حمایت از صادر کنندگان انجام داده اند که طی نظرسنجی که توسط OECD انجام شده، اقدامات آنها استخراج شده است.

از ۳۱ آگوست ۲۰۲۰ ، ۲۳ کشور عضو این کارگروه (استرالیا، اتریش، کانادا، جمهوری چک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، مجارستان، ژاپن، کره جنوبی، لتونی، لوکزامبورگ، مکزیک، هلند، نروژ، لهستان، اسلواکی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، ترکیه و ایالات متحده آمریکا در این نظرسنجی شرکت کردند که نتایج آن در این گزارش ارائه شده است.

پاسخ های ارائه شده در نظرسنجی نشان می دهد اعضای کارگروه اعتبار صادراتی و ضمانت اعتبار در جهت رفع شکافهای
مالی از جمله افزایش ظرفیت برای حمایت از موسسات اعتبار صادراتی گسترش برنامه های سرمایه در گردش، معرفی تسهیلات جدید برای حمایت از صادرات و صادر کنندگان و به کارگیری انعطاف بیشتر نسبت به شرایط و ضوابط رسمی پشتیبانی، انجام داده اند.

در تصویر زیر اقداماتی که کشورهای عضو OECD برای تسهیل صادرات و حمایت از صادرکنندگان انجام داده‌اند، آمده‌است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.