۱۵/ ۰۹/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۱۵/ ۰۹/ ۱۳۹۹ | شنبه

کریگ رایت به‌دنبال ثبت حق کپی‌رایت بیت کوین

کریگ رایت که خود را خالق بیت کوین می‌نامد، اقدام جدیدی در راستای اثبات ادعاهای خود انجام داد و اکنون می‌خواهد حق کپی‌رایت مقاله سفید بیت کوین و کد اصلی این رمزراز را به نام خود ثبت کند.

کریگ رایت که ادعا می‌کند بیت کوین را خلق کرده، نامه‌ای به اداره کپی‌رایت آمریکا ارسال کرده و درخواست ثبت حق کپی‌رایت بیت کوین و مقاله سفید ساتوشی را داده است.

در این درخواست‌، از «سیستم پرداخت پول نقد الکترونیکی همتابه‌همتا» و کدهای اصلی بیت کوین (مربوط به سال ۲۰۰۹) نام برده شده است.

وکیل کریگ رایت بیانیه‌ای را در این رابطه به کوین‌دسک ارسال کرده است:

«رایت قصد دارد حقوق ثبت شده را به انجمن بیت کوین منتقل کند تا این انجمن آن‌ها به نفع کل اکوسیستم بیت کوین به کار بگیرد. انجمن بیت کوین سازمانی جهانی است که از کسب‌وکارهای فعال در زمینه بیت کوین تشکیل شده، از BSV پشتیبانی می‌کند و صاحب کلاینت نرم‌افزاری Bitcoin SV است.»

جیمی ان‌گوین، بنیان‌گذار و مدیر انجمن بیت کوین در این رابطه گفته است:

«بسیار خوشحالیم که می‌بینیم حقوق واقعی کریگ رایت ثبت شده و اکنون همه می‌دانند که او نویسنده مقاله سفید بیت کوین و خالق آن است. کریگ بهتر از هر کسی درک می‌کند که بیت کوین با هدف مقیاس‌پذیری بسیار زیاد طراحی شده تا بتواند قوی‌ترین ارز دیجیتال جهان باشد و میلیاردها نفر از آن استفاده کنند. بی‌صبرانه منتظر شروع همکاری خود با کریگ هستیم تا بتوانیم چشم‌انداز اصلی او برای بیت کوین را از طریق BSV به واقعیت تبدیل کنیم.»

شایان ذکر است که ثبت درخواست، به معنی در اختیار داشتن حق مالکیت یا داشتن پتنت رسمی نیست. قانون کپی‌رایت به هر کسی اجازه می‌دهد هر چیزی را ثبت کند تا بعداً بتواند از طریق قانونی برای ثبت حق مالکیت آن اقدام کند.

کدهای کامپیوتری و مقاله‌های سفید قابلیت ثبت شدن دارند زیرا آثار ادبی/هنری به حساب می‌آیند ولی طبق قوانین اداره کپی‌رایت:

«ثبت درخواست کپی‌رایت اختیاری است زیرا کپی‌رایت این نوع آثار از لحظه خلق شدنشان اعمال می‌شود. ثبت درخواست تنها در صورتی ضروری است که کسی بخواهد ادعای نقض کپی‌رایت را از طرق قانونی پیگیری کند.»

به عبارت دیگر، هر کسی می‌تواند درخواست حق کپی‌رایت یک اثر را ثبت کند و صاحب واقعی آن اثر باید در دادگاه ثابت کند که ادعای او اشتباه است.

جری بریتو، مدیر اجرایی گروه Coin Center توییت زیر را در این رابطه ارسال کرده است:  

کریگ رایت به دنبال ثبت حق کپی‌رایت بیت کوین
جری بریتو، مدیر اجرایی گروه Coin Center

دیوید فاکس یکی از بهترین وکیل‌های کپی‌رایت در شهر نیویورک می‌گوید:

«معمولاً افراد به یک دلیل خاص درخواست ثبت حق کپی‌رایت را می‌دهند آن هم اینکه می‌خواهند از چیزی که به خودشان تعلق ندارد، سوء استفاده کنند. برای نمونه، کسی که واقعاً خالق بیت کوین نیست می‌تواند درخواست ثبت کپی‌رایت آن را بدهد تا توجه مطبوعات را به خود جلب کرده و مشهور شود ولی بالاخره دروغ بودن این ادعا مشخص می‌شود و بازار شرایط را تعدیل می‌کند.»

علیرغم تلاش کوین‌دسک برای تماس با وکلای رایت و اداره کپی‌رایت آمریکا، هنوز اطلاعات دیگری در دسترس نیست.

منبع : coindesk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۷.۲۳
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۱.۵۰
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۹,۰۳۹.۷۱
ltcLitecoin (LTC)
$ ۸۳.۹۹
ethEthereum (ETH)
$ ۵۹۰.۲۳
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

بیت کوین علیرغم افزایش سختی شبکه، کماکان با استقبال استخراج کنندگان روبروست

در روز ۱۷ ژوئن، شبکه بلاک چین بیت کوین بزرگترین سختی شبکه را طی دو سال گذشته تجربه کرد. با این حال نرخ هش این شبکه کاهش چشمگیری نداشت. طبق داده های پایگاه مرکزی اطلاعات بلاک چین، از روز ۱۱ ژوئن، نرخ هش شبکه بیت کوین از ۱۰۱ میلیون تراهش در ثانیه به ۱۰۵ میلیون تراهش در ثانیه افزایش پیدا کرده است.