یک کارشناس اقتصادی اعلام کرد: نرخ بازار دلار گران‌تر از قیمت واقعی

784
کارشناس مسائل اقتصادی

علی قنبری در گفت‌وگو با سکه‌نیوز درباره وضعیت اقتصادی ناشی از بیماری کرونا اظهارکرد: شیوع بیماری کرونا در همه کشورهای جهان تاثیر خود را گذاشته و این تاثیر به نسبت محدودیت‌هایی است که مسئولین هر کشور وضع کردند.

مثلاً در اروپا و کشورهایی مانند ایتالیا، فرانسه، انگلیس و اسپانیا محدودیت‌های قابل توجهی اعمال شده که روی درآمدها، مالیات، رفت و آمدهای اقتصادی و … تاثیر قابل توجهی گذاشته است.

وی افزود: در ایران نیز به نسبتی که محدودیت ایجاد شد، شیوع این بیماری تاثیر خود را از نظر افزایش بیکاری، کمبود برخی از اقلام خصوصاً اقلام بهداشتی در مراحل اول و… به جا گذاشت. مشکلات ناشی از این مسئله منطقی بود که البته مسئولان هم اکنون در صدد حل آن هستند.

این کارشناس اقتصادی درباره تاثیر شیوع بیماری کرونا بر بازار ارز گفت: شیوع بیماری کرونا خیلی تاثیری بر بازار ارز نداشته و بیشتر محدودیت‌های تحریمی باعث این مشکلات و مسائل شده است.

وی درباره نرخ واقعی ارز بیان کرد: مبلغ فعلی بیشتر از میزان واقعی قیمت ارز و دلار است. قیمتی که الان در بازار اعلام می شود، ارزشش خیلی بیشتر از ارزش واقعی دلار است و در واقع ارزش واقعی دلار اینقدر نیست.

قنبری همچنین درباره وضعیت بازار بورس گفت: بورس یکی از بازارهای مهم مالی کشور است و باید مانند بازارهای دیگر در مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد. افزایش ناگهانی و خیلی شدید در نرخ بازار بورس، نگران کننده و احتمالاً حبابی است.

باید کسانی که می خواهند وارد بازار بورس شوند و سهام بورس را بخرند، ملاحظه و توجه کرده و با کسانی که در این زمینه اطلاعات دارند، مشورت کنند. طوری نشود که ماجرای مربوط به موسسات اعتباری سابق تکرار شود.

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی