جمعه 1 تیر 1403

استاد دانشگاه MIT رئیس SEC می‌شود

گزارشی در رویترز ادعا کرده است که «گری گنسلر» Gary Gensler))، استاد دانشگاهMIT به عنوان رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) توسط جو بایدن، رئیس جمهوری جدید آمریکا انتخاب خواهد شد.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، یک منبع ناشناس به رویترز اعلام کرده است که جو بایدن، گری گنسلر را برای سمت ریاست کمیسیون بورس آمریکا معرفی کرده است.

گنسلر پیش تر رئیس کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالا در آمریکا بوده است، از اقدامات مهم وی در آن زمان، اضافه کردن مقررات تازه به قانون «دادفرانک» بود که پس از بحران اقتصادی سال ۲۰۱۸ تصویب و اجرایی شد.

فعالیت های گنسلر در زمان ریاست جمهوری ترامپ، به تدریس دوره های بلاک چین و دارایی های دیجیتال در دانشگاه MIT محدود می شود.

هنوز نمی توان صحت این خبر را تایید کرد اما نکته مهم این است که اگر این اخبار درست باشد، گنسلر نزدیک ترین فرد به حوزه ارزهای دیجیتال است که در جایگاه رئیس کمیسیون بورس آمریکا فعالیت خواهد کرد و این مساله ممکن است بازارها را تا حدودی از بحران های قانونی کنونی خلاص کند.

رئیس سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا «جی کلیتون» بود که در ماه دسامبر از این سمت کنار گذاشته شد، این در حالی است که کلیتون در اوایل دوران ریاست خود در این کمیسیون با انتشار گزارش DAO، برای اولین بار اعلام کرد که دارایی های دیجیتال ممکن است تحت قوانین اوراق بهادار قرار گیرند و وظیفه نظارت بر آنها هم بر عهده کمیسیون بورس و اوراق بهادار خواهد بود.

پس از پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، گنسلر مسئولیت بخش اقتصادی روند انتقال قدرت در دولت را بر عهده گرفت، از آن زمان تا به حال، گمانه زنی های بسیاری در ارتباط با نقش گنسلر در دولت جدید آمریکا صورت گرفته است و بسیاری پیش بینی می کنند که ریاست کمیسیون بورس آمریکا به او برسد.

بیشتر بخوانید

فصل جدیدی از کاوش و سفر به ماه

  برای قرن ها، ماه تخیل بشریت را مجذوب خود کرده است و به عنوان نمادی از رمز و راز، و الهام بخش کاوش های...

به کارگیری نظریه بازی برای درک عمیق تر از زندگی و کیهان

      نظریه بازی، ایده ای که توسط ریاضیدانانی مانند جان فون نویمان و جان نش ارائه شد، به تعاملات استراتژیک بین تصمیم گیرندگان منطقی می...

چالش های صنعت داروسازی با رویکرد پایدار و دوستدار محیط زیست

  با تشدید نگرانی های جهانی زیست محیطی، صنعت داروسازی برای اتخاذ شیوه های تولید پایدار تحت فشار فزاینده ای قرار دارد. این مقاله به...

فراتر از زمین: بررسی کاوش های کیهانی

  جذابیت خیره شدن به ستارگان، هزاران سال است که تخیل انسان را مجذوب خود کرده است و کنجکاوی عمیقی را در مورد کیهان مرموز...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

پرده برداری از واقعیت زندگی مجازی

  مفهوم نظریه زندگی مجازی به رابطه پیچیده بین واقعیت های دیجیتال و آگاهی انسان می پردازد. همانطور که علم در درک پیچیدگی های ذهن...

مطالب داغ هفته