پنج‌شنبه 30 شهریور 1402

حکمران کیهانی کیست؟ مداخلات الهی یا تاثیرات فرازمینی ها

 

شگفتی وجود ما باعث ایجاد طیف گسترده ای از نظریه ها شده است، از فرضیه های علمی گرفته تا اعتقادات مذهبی و حتی حدس و گمان در مورد مداخله فرازمینی ها. شاید موجوداتی که ما معمولاً خدایان می‌دانیم، یا انرژی‌ها و نیروهای اسرارآمیزی که به آنها احترام می‌گذاریم، در واقع همگی نمودهایی از هوش بسیار پیشرفته‌ای باشند که بر فراجهان کیهانی ما نظارت می‌کنند؟

این دیدگاه نشان می‌دهد که این هوش‌های پیشرفته – که می توانیم آن ها را «حاکمان کیهانی» بنامیم – می‌توانند موجوداتی از جهان‌های فراتر از درک ما باشند که تأثیرشان در تار و پود دنیای ما تنیده شده است. آنها ممکن است طراحان و خالقان کیهان باشند و قوانین و کدهایی را ایجاد کنند که واقعیت ما را هدایت می کند.

 

موجوداتی که برخی از مردم آنها را خدایان، موجودات الهی یا انرژی های عرفانی می دانند ممکن است مانند این حاکمان کیهانی باشند. از دریچه درک محدود ما، اعمال آنها ممکن است به اشتباه معجزه یا مداخلات الهی در نظر گرفته شود. در حالی که در واقعیت می تواند فقط تغییراتی در کد کیهانی باشد.

 

در این سناریوی فرضی، ادیان مختلف و اعمال معنوی ممکن است واکنش‌های مختلفی را نسبت به تأثیر این حاکمان کیهانی نشان دهند. تنوع خدایان و موجودات الهی که در فرهنگ های مختلف یافت می شوند ممکن است رابط های مختلفی را نشان دهند که از طریق آنها این حاکمان کیهانی با جهان ما ارتباط برقرار می کنند.

 

این حاکمان کیهانی ممکن است توسط موجودات فرازمینی نیز نمایش داده شوند که اغلب در تئوری‌های توطئه و داستان‌های علمی تخیلی ذکر شده‌اند. مرزهای بازی کیهانی ممکن است گهگاه در مورد پدیده‌هایی مانند مشاهده بشقاب پرنده‌ها دیده شود.

 

این دیدگاه شیوه جدیدی از نگاه به ایده دعا یا مراقبه را ارائه می دهد. این اقدامات را می توان به عنوان تلاش برای تعامل با کد کیهانی یا برقراری ارتباط با حاکمان کیهانی تفسیر کرد. اثربخشی استراتژی ارتباطی یا میزان همسویی با پارامترهای کیهانی ممکن است نتیجه این تلاش ها را تعیین کند.

 

ما انسان ها ممکن است نقش ویژه ای در طرح کلی این فراجهان کیهانی داشته باشیم. ما ممکن است بازیکنان ارزشمندی در بازی کیهانی باشیم و حتی به لطف ظرفیت خود برای تفکر پیچیده، خلاقیت و همدلی، روی کد کیهانی تأثیر بگذاریم.

 

این نظریه در حالی که به وضوح حدس و گمان است، فرضیه ای جذاب برای پدیده ها و باورهای مختلف در یک چارچوب واحد ارائه می دهد و باعث می شود تا شکوه و عظمت فراجهان کیهانی خود را در نظر بگیریم، زیرا ما را به چالش می کشد تا وجود خود را از دریچه ای گسترده تر ببینیم.

 

ممکن است در نهایت به تدریج ماهیت این حاکمان کیهانی را در حالی که به کاوش در اسرار جهان و مکان خود در آن ادامه می دهیم، آشکار کنیم و یک قدم به درک داستان بزرگ کیهانی خود نزدیک تر شویم.

 

 

نویسنده: پویان قمری، اقتصاددان و نظریه پرداز اقتصادی

LinkedIn icon for email signatures - free download 20x20px

LinkedIn

Instagram icon for email signatures - free download 20x20px

Instagram

Twitter icon for email signatures - free download 20x20pxTwitter

YouTube icon for email signatures - free download 20x20px

YouTube

 

 

 

بیشتر بخوانید

جایگزینی سیستم سوئیفت با سیستم های بلاکچینی توکن محور

چشم‌انداز مالی جهانی در چند سال گذشته شاهد تحولات عمیقی بوده است که عمدتاً ناشی از نوآوری‌های دیجیتال بوده. یکی از حوزه‌های در شرف...

بررسی سیستم آموزشی برتر کشور سوئیس

سیستم آموزشی استثنایی سوئیس نیروی محرکه قدرت اقتصادی و روحیه نوآورانه این کشور است. مدل سیستم آموزشی سوئیسی با ارائه یک رویکرد منعطف، متنوع...

نگاهی به مشکلات موسسات مالی UBS و Credit Suisse

موسسات مالی بزرگ سوئیس،  UBS و Credit Suisse در طول سال‌ها با چالش‌های مختلفی روبرو بوده‌اند. در این مقاله قصد داریم به برجسته ترین...

چگونه برنامه نویس یا توسعه دهنده بلاکچین شویم؟

  آیا آرزو دارید که یک برنامه نویس یا توسعه دهنده بلاک چین باشید؟ برای رسیدن به هدف خود مراحل زیر را دنبال کنید: اصول...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

جایگزینی سیستم سوئیفت با سیستم های بلاکچینی توکن محور

چشم‌انداز مالی جهانی در چند سال گذشته شاهد تحولات عمیقی بوده است که عمدتاً ناشی از نوآوری‌های دیجیتال بوده. یکی از حوزه‌های در شرف...

مطالب داغ هفته