جمعه 1 تیر 1403

دستور معاون قضایی دادستان به برخورد با مراکز غیر مجاز استخراج رمزارز

به گزارش سکه نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، معاون قضايی دادستان كل ايران خواستار برخورد قاطع تمامی دادستان‌های كشور با مراكز غيرمجاز استخراج رمزارز شد.

طبق این گزارش، رضا خشنودی، معاون قضايی دادستان كل كشور در حقوق عامه، پس از خاموشی ها اخیر و مشکلات قطعی برق، طی یک نامه خطاب به دادستان‌های عمومی سراسر كشور، خواهان برخورد قاطع با مراكز غيرمجاز استخراج رمزارز و همكاری با وزارت نيرو در جهت کنترل مصرف برق و جلوگیری از قطعی برق شد.

در این نامه ضمن اشاره به وضعيت بحرانی ناشی از كاهش توليد برق و ضرورت مديريت مصرف و نظارت بر حسن اجرای دستورات صادره در اين خصوص، بیان شده حسب مصوبات شورای عالی امنيت ملی و شورای عالی قضايی و توجه به اعلام ریيس جمهور محترم در جلسه مورخ ۵ خرداد هيئت وزيران مبنی بر ممنوعيت توليد و استخراج رمزارزها در كشور حتی مراكز دارای مجوز، تا پايان شهريورماه امسال و همچنين هماهنگی به عمل آمده با سازمان بازرسی كل كشور در جهت جلوگيری از قطع مكرر برق و تبعات زيانبار اقتصادی و اجتماعی و نيز نارضايتی عمومی هموطنان، شايسته است نسبت به موارد ذيل اهتمام جدی بعمل آورند، موارد دقیق ذکر شده در این نامه عبارتند از:

  • در جهت شناسايی و برخورد قاطع با مراكز غيرمجاز استخراج رمزارز، همكاري لازم را با وزارت نيرو بعمل آورده و ضمن آموزش ضابطان تحت امر در اين خصوص، در كشف و تعقيب مجرمان تسريع لازم به عمل آيد.
  • در شورای تامين محل خدمت به نحو موثر شركت و در اتحاذ تصميمات قاطع و قانونی برای حل معضل موجود اهتمام لازم بعمل آيد.
  • با استفاده از ظرفيت‌های شركت توانير و دستگاه‌های نظارتي نسبت به شناسايی و ضبط دستگاه‌های ماينر غيرمجاز اقدام و نظارت و پيگيری لازم تا ختم دادرسی، حصول نتيجه و برخورد قاطع قانونی به عمل آيد.
  • با وزارت نيرو در جهت اجرای تصميمات متخذه مبنی بر توقف فعاليت مراكز مجاز استخراج رمزارز تا اطلاع ثانوی و همچنين اقدام عاجل برای قطع برق كليه انشعابات محل استفاده غيرمجاز استخراج رمزارز همكاری لازم را معمول داريد.
کد خبر: 1400031301TSMMMH

بیشتر بخوانید

برنامه های بانک مرکزی برای ارزها و رمزارزها در سال ۱۴۰۰

بانک مرکزی اعلام کرد به دلیل این که سال جاری با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام گذاری شده است، ضرورت دارد تمامی دستگاه‌های اجرایی...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

مطالب داغ هفته