۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

سرمایه‌گذاری تحقیقاتی ۸.۹ میلیون دلاری سنگاپور در حوزه بلاک‌چین

سنگاپور برنامه تحقیقاتی ۸.۹ میلیون دلاری خود را با حضور یک گروه تحقیقاتی از چندین نهاد دولتی، در حوزه بلاک چین به منظور تامین و تجارت زنجیره ها آغاز کرد

به گزارش سکه نیوز به نقل از فایننس مگنت، گروهی از سازمان های دولتی سنگاپور در حال آماده شدن برای راه اندازی یک برنامه تحقیقاتی جدید با تمرکز بر فناوری های بلاکچین هستند. این پروژه با نام «برنامه نوآوری بلاکچین سنگاپور»، بالغ بر ۸.۹ میلیون دلار از بنیاد تحقیقات ملی این کشور بودجه دریافت خواهد کرد.

این گروه متشکل از تشکیلات اقتصادی سنگاپور، مراجع توسعه رسانه ای «اینفوکام» و بنیاد تحقیقات ملی سنگاپور است. هدف از این همکاری، توسعه تجاری سازی و تقویت قدرت پذیرش فناوری های بلاک چین توسط شرکت های سنگاپور و به خصوص شرکت های حاضر در شبکه تجارت، تامین و تدارکات است.

یک بیانیه مطبوعاتی درباره راه اندازی این برنامه توضیح داده است که این طرح مبتکرانه برای دخیل نمودن حدودا ۷۵ شرکت در طی سه سال آینده ایجاد شده است. در حال حاضر این گروه کارش را با بستر زنجیره تامین Dimuto آغاز کرده است. این گروه با یاری Dimuto در حال تلاش برای پیاده سازی یک سیستم بلاک چین است که بتواند مواد غذایی فاسد شدنی را برای بهبود اعتبار کار کشاورزان شناسایی کند.

کووید ۱۹  نیاز به سیستم های تجاری قابل اعتماد و امن در دنیای دیجیتال را بیشتر کرده است

طبق اعلام «تک کرانچ» ، بیماری کوید ۱۹ اهمیت  نیاز به زنجیره تامین از نوع بلاک چین و سیستم های تدارکی را برجسته تر کرده است.

به نوشته این نشریه، «پیتر اونگ» مدیر تشکیلات اقتصادی سنگاپور در این خصوص توضیح داد: کووید ۱۹  نیاز به سیستم های تجاری قابل اعتماد و امن در دنیای دیجیتال را بیشتر کرده است.

اونگ گفت: فناوری بلاک چین اعتماد به برنامه های کاربردی فعال در زمینه های زنجیره تدارکات، تامین و تجارت و سرمایه گذاری را تسهیل می کند.

این پروژه نشان دهنده آن است که دولت سنگاپور خود را به عنوان یک نهاد حامی فناوری بلاک چین معرفی می کند‌. این در حالی است که پیش از این سازمان مالی سنگاپور پروژه «یوبین» را در سال ۲۰۱۶ راه اندازی کردند‌.

بر اساس اعلام سایت سازمان مالی سنگاپور این پروژه راهی برای بررسی استفاده از بلاک چین در جهت تکمیل ظرفیت، تسویه حساب پرداخت ها و امور امنیتی ایجاد کرده است. این سازمان پس از انجام آزمایش های مختلف پروژه «یوبین» بیش از ۴۰ شرکت در ماه جولای، اعلام کرد که پایداری تجاری شبکه پرداختی چند ارزی آن به اثبات رسیده است.

منبع:فایننس مگنیت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

ذخیره‌سازی تاییدیه واکسن کرونا با استفاده از بلاک‌چین در آلمان

منطقه ای در آلمان قصد دارد تاییدیه واکسیناسیون کووید۱۹ افراد را با استفاده از فناوری بلاک چین ذخیره کند. این روش علاوه بر کارآمدبودن...

چه کالاهایی می‌توان با ارز دیجیتال خرید؟

ارزش بسیاری از رمزارزها افزایش داشته است و در همین راستا بسیاری از فروشندگان کالاها خواستار قبول کردن ارز های دیجیتال برای محصولات و...

کاهش شدید جرایم رمزارز در سال ۲۰۲۰

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که جرایم مرتبط با رمزارز در سال ۲۰۲۰ به شدت کاهش داشته و تنها ۰.۳۴ درصد از...

شیوع کووید۱۹ توسعه استیبل کوین بانک های مرکزی را سرعت بخشید

کارشناسان حوزه رمزارز معتقدند شیوع ویروس کرونا توسعه رمزارز توسط بانک های مرکزی در سراسر جهان را تسریع کرده است. از سوی دیگر این...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.