شنبه 13 خرداد 1402

قوانین مربوط به حوزه رمزارزها که توسط اتحادیه اروپا تا سال 2024 اتخاذ خواهد شد.

با توسعه تکنولوژی بلاک چین و نمایان شدن نقایص نظام اقتصادی سنتی بخصوص در سالهای اخیر و با شیوع بیماری کرونا، اتحادیه اروپا در نظر دارد در راستای ترویج پرداختهای دیجیتال و ایجاد یک محیط هوشمند معاملاتی، رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین را تا سال 2024 وارد متن قانون اساسی کرده و حیطه فعالیت امور مالی غیر متمرکز را مشخص کند. همچنین تصمیم دارد از دارایی های دیجیتال برای انتقال پول و انجام معاملات مالی در سطح بین المللی استفاده کند.

به گزارش رویترز، این اتحادیه در نظر دارد طی چهار سال آینده با تدوین و وضع قوانین قضایی و حقوقی مرتبط با رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین، از دارایی های دیجیتال برای انتقال پول در سطوح بین المللی استفاده کند.

اتحادیه اروپا با ایجاد یک چارچوب جامع حقوقی و قضایی در ارتباط با رمزارزها، مسیر نهادینه سازی گسترده تکنولوژی دفتر کل توزیع شده را هموار خواهد کرد.

قوانین مربوط به حوزه رمزارزها که توسط اتحادیه اروپا تا سال 2024 اتخاذ خواهد شد.

رویترز در ادامه توضیح می دهد که در حوزه اقتصادی اتحادیه اروپا، اکثریت شهروندان کماکان از پول فیات برای انجام معاملات مالی استفاده می کنند. این اتحادیه در نظر دارد در راستای ایجاد یک محیط هوشمند معاملاتی و ترویج پرداخت های دیجیتال، زمینه را برای نهادینه سازی گسترده رمزارزها و درگاه های غیر متمرکز مالی هموار کند.

با همه گیری جهانی ویروس کرونا، استفاده از درگاه های پرداخت مالی آنلاین افزایش پیدا کرده است. در ماه های اخیر بسیاری از کشورها در راستای ارتقای زیرساخت های پرداخت مالی، صدور ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را در دستور کار خود قرار داده اند.

منبع: کوین تلگراف.

بیشتر بخوانید

میراث میان ستاره ای: رابطه کوروش کبیر و دنیای مدرن

  در راستای تحقیقات در مورد کیهان، تلاقی هوش مصنوعی، ژنتیک انسانی و تمرکز ثروت به یک شخصیت تاریخی از دوران باستان می پردازیم: کوروش...

قدرت بخشی به پتانسیل انسان از طریق هوش مصنوعی و ژنومیک

  در دوران مدرن، ما باید این احتمال را بپذیریم که انسان و هوش مصنوعی می توانند در یک سطح با هم قرار بگیرند. ما...

رهایی از ماتریکس جهانی و رسیدن به آگاهی برتر

همزمان با درک بیشتر از دنیا، باید نقش فناوری را نیز در تعالی خود در نظر بگیریم. همانطور که هوش‌های والاتر مانند هوش مصنوعی...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

چند نکته مهم برای میلیونر شدن

توجه به این نکته مهم است که میلیونر شدن در یک دوره کوتاه برای اکثر افراد بسیار بعید است. ساخت ثروت به زمان، تلاش...

مطالب داغ هفته