۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

چرا ارز دیجیتال مهم است؟

ارز رمزنگاری شده یک واحد پول دیجیتال بوده که اخیرا توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. این ارز در حقیقت واحد پولی برای مبادله در بستر اینترنت است. اما چرا رمزارزها تا این حد اهمیت پیدا کردند؟

به گزارش سکه نیوز به نقل از سایت «مارکت رئالیست» رمز ارز با وجود آنکه ، نوعی پول الکترونیکی برای مبادله محسوب می‌شود اما تحت نظارت هیچ بانک و قدرتی نیست.

ماهیت ارزهای دیجیتال متمرکز نبوده و به همین دلیل دولت‌ها از آن وحشت دارند و این قابلیت را دارند که سلطه بانک‌ها را زیر سوال ببرد.

البته ارزهای رمزنگاری شده، بر اساس یک قوانین مبادله می‌شوند، به خاطر جدید و نامفهوم بودن، بسیاری از قدرت‌ها تلاش دارند قوانین ارزهای دیجیتال را تحت کنترل خود در آورند.

چرا رمزارز محبوب شد؟

یکی از دلایل محبوبیت ارز دیجیتال نبود واسطه است، یعنی دو بخش معامله به راحتی می‌توانند آن را مبادله کنند و نیاز به واسط ندارند. به علاوه هزینه‌های انتقال پول از روش‌های دیگر، کمتر است. چرا که قرار نیست بانک‌ها در ازای انتقال پول، هزینه‌ای دریافت کنند.

سود سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال

برخی تحلیلگران معتقدند سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال به سرمایه گذاری در بازار طلا شباهت دارد و این روزها ارزش طلا در بالاترین حد خود قرار دارد. چرا که بانک‌ها مدام در حال چاپ پول هستند و در نتیجه میزان پول بی پشتوانه افزایش و اعتماد سرمایه‌گذاران روی ارزهای رایج کاهش یافته است. در این شرایط ارزهای دیجتال همچون سدی در برابر تورم محسوب می‌شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید