جمعه 31 فروردین 1403

کشف ماینر ها باعث کاهش 44 مگاوات بار برق استان تهران

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران گفت با شناسایی ۳۴۰ مرکز استخراج بیت‌کوین (ارز دیجیتال) و جمع‌آوری ۲۲ هزار دستگاه ماینر، ۴۴ مگاوات از بار برق استان کاهش یافته است.

به گزارش سکه نیوز به نقل از ایرنا، حاجی رضا تیموری روز پنجشنبه در مراسم مانور سراسری تعمیرات و بهینه سازی شبکه توزیع در منطقه شهرک صنعتی عباس‌آباد پاکدشت به خبرنگار ایرنا گفت: این مانور در مناطق ۲۲ گانه استان با حضور ۱۴۷ اکیپ و خودروی عملیاتی با همکاری ۴۲۰ نفر از همکاران اجرا شد.


ارز دیجیتال چیست؟ تفاوت ارز دیجیتال با رمزارز و ارز مجازی


وی با اشاره به مصرف بالای استخراج رمز ارزها اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که برای پایداری شبکه برق در حال انجام است، شناسایی و جمع‌آوری مراکز استخراج رمز ارزها و مزارع بیت کوینی است که به صورت غیرمجاز در برخی از مناطق استان تهران در حال فعالیت می‌باشند.

وی گفت: تاکنون ۳۴۰ مرکز شناسایی شده و ۲۲ هزار دستگاه بیت‌کوین جمع‌آوری گردیده که با این اقدام، ۴۴ مگاوات از بار برق استان کاهش پیدا کرده و موجب پایداری و تامین برق مشترکان شد.

تیموری با اشاره به اهداف اجرای مانور شرکت برق استان تهران تصریح کرد:هدف از اجرای این‌گونه مانورها، پایداری شبکه برق، رفع اتصالات سست، مقابله با رمز ارزهای غیر مجاز، بهینه سازی و رفع اشکال فیدرهای پرعارضه، بهبود ظرفیت انتقال بار و تامین برق متقاضیان جدید به ویژه برق‌رسانی به شهرک‌های صنعتی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی قدرت تولیدی نیروهای برقابی افزود: با توجه به کاهش نزولات جوی، آب ذخیره شده زیادی در پشت سدها نداریم و قدرت تولیدی نیروهای برقابی به نوعی از دست رفته و در این حوزه ۴ تا ۵ هزار مگاوات کاهش تولید خواهیم داشت.

تیموری با اشاره به مشکل برق ۵۸ واحد صنعتی در شهرک صنعتی عباس‌آباد پاکدشت گفت: با توجه به اقدامات صورت گرفته توسط برق منطقه‌ای تهران و شرکت توزیع مقرر شد تا پست ۲۳۰ به ۲۰ ظرف دو ماه آینده به منطقه صنعتی عباس‌آباد انتقال یابد و همچنین با استقرار پست سیار، مشکل این شهرک برطرف شود.

تیموری یادآور شد: از شهروندان درخواست داریم تا تنها با ۱۰ درصد صرفه جویی در مصرف برق، احتمال خاموشی و قطعی برق در تابستان را کاهش دهند.

کد خبر: 1400020303MGMMMF

مطالب مرتبط:

امکان استقرار ماینر در واحد های تولیدی

استفاده از رمزارز برای کاهش تاثیر دلار در کشور

فعالیت بدون مجوز پلتفرم ها با دارا بودن شرایط لازم

تعرفه بالا باعث استفاده غیرمجاز برق در کشور می شود

بلاک چین در ایران: فرصتی که نباید به راحتی از دست داد

بیشتر بخوانید

آشنایی با توکن یو تراست (UTK)

یو تراست (UTK) برای ارائه راهکاری جهت حل مشکلات ایجاد شده در نتیجه استفاده از ارز دیجیتال به عنوان وسیله پرداخت، به ویژه امنیت...

آشنایی با ارز دیجیتال تراست سواپ (SWAP)

تراست سواپ یک پلتفرم توزیع شده، ارز دیجیتال و پروتکل است که نوید یک تحول جدید در امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) را می دهد....

برنامه های بانک مرکزی برای ارزها و رمزارزها در سال ۱۴۰۰

بانک مرکزی اعلام کرد به دلیل این که سال جاری با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام گذاری شده است، ضرورت دارد تمامی دستگاه‌های اجرایی...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

دستور معاون قضایی دادستان به برخورد با مراکز غیر مجاز استخراج رمزارز

طبق این گزارش، رضا خشنودی، معاون قضايی دادستان كل كشور در حقوق عامه، پس از خاموشی ها اخیر و مشکلات قطعی برق، طی یک نامه خطاب به دادستان‌های عمومی سراسر كشور، خواهان برخورد قاطع با مراكز غيرمجاز استخراج رمزارز و همكاری با وزارت نيرو در جهت کنترل مصرف برق و جلوگیری از قطعی برق شد.

مطالب داغ هفته