استخراج بیت کوین مجددا به سودآوری رسید

419
استخراج بیت کوین مجددا به میزان صعودی خود باز می‌گردد.

استخراج بیت‌کوین مجددا بعد از نزولی بودن بازار به مدت شانزده ماه، سودآور شده است و احتمالاً تا یک سال آینده اینگونه خواهد بود.

به گفته الکس کروگر، اقتصاددان و تحلیل‌گر بازار، نقطه سربه‌سر برای استخراج بیت‌کوین در حال حاضر حدود ۳۵۵۰ دلار است.

قیمت بیت‌کوین در بازارهای اصلی حدود ۵۲۶۰ دلار است و در این شرایط استخراج هر بلاک بیت‌کوین سود بسیار خوبی خواهد داشت.

صعودی شدن بازار

کروگر در محاسبات خود قیمت برق را ۰.۰۵۵ دلار به ازای هر کلیووات ساعت در نظر گفته است ولی این مبلغ در مناطق جغرافیایی مختلف، ثابت نیست.

برای نمونه کوین‌گیک در گزارش سال گذشته خود، قیمت هر کلیووات ساعت برای استخراج رمزارزهای مبتنی بر اثبات کار مثل بیت‌کوین را ۰.۰۷۳ دلار اعلام کرده بود. در صورتی که این عدد صحیح باشد، نقطه سربه‌سر استخراج بیت کوین مجددا بالاتر خواهد رفت. به این ترتیب، اگر فرض کنیم قرار به استخراج BTC باشد (نه BSV) هزینه استخراج هر بلوک بیت‌کوین ۳۵۸۰ دلار خواهد شد.

کوین‌گیک در حال مذاکره است که تجهیزات استخراج خود (۶۲ هزار واحد ۹۶۰k TH/s) و دیگر دارایی‌هایش (مثل دامین coingeek.com) به قیمت ۴۵.۵ میلیون دلار بفروشد.

استخراج بیت‌کوین مجددا به سودآوری رسید
استخراج بیت‌کوین مجددا به سودآوری رسید

در نیمه دوم ۲۰۱۸ و به ویژه در ماه‌های انتهایی آن، هزینه استخراج بیت کوین مجددا از قیمت واقعی آن بیشتر شد ولی بسیاری از افراد و سازمان‌هایی که کار استخراج انجام می‌دادند مجبور شدند به فعالیت خود ادامه دهند چون این سازمان‌ها معمولاً قراردادهای بلندمدت با شرکت‌های برق دارند، هزینه زیادی برای خرید تجهیزات ASIC انجام می‌دهند و سیلوهای بزرگی را برای استقرار تجهیزات خود اجاره می‌کنند.

منبع : ccn

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی