یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹

استخراج بیت کوین مجددا به سودآوری رسید

استخراج بیت‌کوین مجددا بعد از نزولی بودن بازار به مدت شانزده ماه، سودآور شده است و احتمالاً تا یک سال آینده اینگونه خواهد بود.

به گفته الکس کروگر، اقتصاددان و تحلیل‌گر بازار، نقطه سربه‌سر برای استخراج بیت‌کوین در حال حاضر حدود ۳۵۵۰ دلار است.

قیمت بیت‌کوین در بازارهای اصلی حدود ۵۲۶۰ دلار است و در این شرایط استخراج هر بلاک بیت‌کوین سود بسیار خوبی خواهد داشت.

صعودی شدن بازار

کروگر در محاسبات خود قیمت برق را ۰.۰۵۵ دلار به ازای هر کلیووات ساعت در نظر گفته است ولی این مبلغ در مناطق جغرافیایی مختلف، ثابت نیست.

برای نمونه کوین‌گیک در گزارش سال گذشته خود، قیمت هر کلیووات ساعت برای استخراج رمزارزهای مبتنی بر اثبات کار مثل بیت‌کوین را ۰.۰۷۳ دلار اعلام کرده بود. در صورتی که این عدد صحیح باشد، نقطه سربه‌سر استخراج بیت کوین مجددا بالاتر خواهد رفت. به این ترتیب، اگر فرض کنیم قرار به استخراج BTC باشد (نه BSV) هزینه استخراج هر بلوک بیت‌کوین ۳۵۸۰ دلار خواهد شد.

کوین‌گیک در حال مذاکره است که تجهیزات استخراج خود (۶۲ هزار واحد ۹۶۰k TH/s) و دیگر دارایی‌هایش (مثل دامین coingeek.com) به قیمت ۴۵.۵ میلیون دلار بفروشد.

استخراج بیت‌کوین مجددا به سودآوری رسید
استخراج بیت‌کوین مجددا به سودآوری رسید

در نیمه دوم ۲۰۱۸ و به ویژه در ماه‌های انتهایی آن، هزینه استخراج بیت کوین مجددا از قیمت واقعی آن بیشتر شد ولی بسیاری از افراد و سازمان‌هایی که کار استخراج انجام می‌دادند مجبور شدند به فعالیت خود ادامه دهند چون این سازمان‌ها معمولاً قراردادهای بلندمدت با شرکت‌های برق دارند، هزینه زیادی برای خرید تجهیزات ASIC انجام می‌دهند و سیلوهای بزرگی را برای استقرار تجهیزات خود اجاره می‌کنند.

منبع : ccn

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۶۲۸.۷۰
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۲.۴۹
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۷۹
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۳۶.۸۹

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

کاهش نسبی قیمت دلار و یورو در بازار

در بازار امروز ارز، نرخ خرید و فروش دلار و یورو ۱۰۰ تومان نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است و این مسئله را در ذهن تداعی ‌می‌کند که آیا نوسان، شروعی برای کاهش قیمت ارز در بازار است یا روند قیمتی در بازار ارز همچنان افزایشی خواهد بود.