مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۲:۱۶:۴۵

تاثیر تکنولوژی بلاک چین در مدیریت و کنترل محتواهای تولید شده در بستر شبکه های بزرگ اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر

آیا تکنولوژی بلاک چین می تواند با کنترل محتوای تولید شده در بستر شبکه های بزرگ اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر، از ایجاد دودستگی و تفرقه میان کاربران و سیاستمداران جلوگیری کند؟

لوییز کوئند، مدیر ارشد اجرایی و هم بنیانگذار شرکت آراگون اعتقاد دارد تکنولوژی بلاک چین می تواند با ایجاد یک صافی محتوایی قدرتمند، از انتشار محتواهای نامناسب جلوگیری کند. در ماه های گذشته بسیاری از مردم در طیف های مختلف سیاسی نسبت به سیاست گذاری شبکه های بزرگ اجتماعی در ارتباط با کنترل و مدیریت محتوای تولید شده در بستر این شبکه ها، اعتراض و ناخشنودی خود را ابراز داشته اند.

تکنولوژی بلاک چین می تواند با ایجاد یک بستر غیر متمرکز، از ایجاد دودستگی و نفرت پراکنی در بستر شبکه های اجتماعی جلوگیری کند.

لیبرال ها و گروه های دست راستی، شبکه های اجتماعی را به دلیل نفرت پراکنی مورد سرزنش قرار می دهند

در این میان گروه های مایل به آزادی خواهان دست راستی به این شبکه ها بابت اعمال سانسور سیاسی و برخی محدودیت های ساختاری اعتراض می کنند و از سوی دیگر لیبرال ها و گروه های سکولار نیز شبکه های اجتماعی را به خاطر نفرت پراکنی و عدم فعالیت کافی برای سانسور محتواهای اهانت آمیز سرزنش می کنند.

در روز گذشته سازمان اطلاعات امنیتی آمریکا شش نفر را به اهتهام تلاش برای ربودن شهردار میشیگان بازداشت کرد. گزارش شده این افراد از طریق گروه های خصوصی فیسبوک، فعالیت های خود را با یکدیگر هماهنگ می کردند.

جک دورسی، مدیر عامل ارشد توییتر در مصاحبه اخیر خود عنوان کرد تکنولوژی بلاک چین نقش بسزایی در آینده شبکه های جهانی اینترنت ایفا خواهد کرد. او که یکی از طرفداران صنعت امور مالی غیر متمرکز است هفته پیش اعلام کرد شرکت اسکوار که به صورت مستقیم مدیریت آن را بر عهده دارد بیش از ۵۰ میلیون دلار به خرید بیت کوین اختصاص داده است.

مردم طی اجماع نظر بر سر اصول حاکم بر شبکه های اجتماعی می توانند به صورت همگن و یکپارچه مانع از انتشار محتواهای برخورنده و هنجار شکن شوند

باید در نظر داشته باشیم که میان سانسور و مدیریت محتواهای تولید شده تفاوت وجود دارد. سانسور زمانی اتفاق می افتد که قوانین کلان یک نهاد و یا یک شبکه اجتماعی توسط یک مرجع متمرکز اعمال شود. در صورتیکه کنترل و مدیریت محتوای شبکه های اجتماعی زمانی اتفاق می افتد که یک توافق و اجماع همگانی بین کاربران وجود داشته باشد. وقتیکه همه مردم بر سر برخی اصول به یک توافق جامع دست پیدا کنند، بدون نظارت مراجع استصوابی و یا اعمال قدرت نهادهای مرکزی یقیناً می توانند به صورت همگن و یکپارچه درباره قوانین اجرایی تصمیم گیری کنند و مانع از انشار محتواهای برخورنده و هنجار شکن شوند.

منبع: کوین تلگراف.

Bitly

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.