یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه,۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۷:۲۲

تکنولوژی بلاک چین می تواند تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۱.۷۶ تریلیون دلار به تولید ناخالص داخلی جهان اضافه کند

به گزارش منابع پژوهشی، تکنولوژی بلاک چین از طریق کاربردهای مختلف در صنایع تجاری این ظرفیت را دارد که تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۱.۷۶ تریلیون دلار به تولید ناخالص داخلی جهان اضافه کند. این عدد ۱.۴ درصد میزان کل تولید ناخالص داخلی جهان را در سال ۲۰۳۰ تشکیل خواهد داد.

تکنولوژی بلاک چین حس اعتماد و اطمینان را به چرخه معاملات تجاری بر می گرداند

این گزارش عنوان می کند افزایش محبوبیت و استفاده گسترده از تکنولوژی بلاک چین به این دلیل است که به صورت روزافزون نیاز به سیستم های پرکارآمد و با بازدهی بیشتر که حس اعتماد و اطمینان را به طرفین معامله ارائه می دهد، بیشتر شده است. در گزارش دیگری که توسط منابع پژوهشی منتشر شده است بیش از ۵۰ درصد مدیران ارشد اجرایی اعلام کرده اند، از بین رفتن حس اعتماد در فرایندهای تجاری به شدت سازمان ها و نهادهای آنها را تحت تاثیر قرار داده است.

تکنولوژی بلاک چین این امکان را به طرفین معامله و دیگر نهادها و سازمان های تجاری می دهد تا با ضریب اطمینان بالا، مدارک هویتی، قراردادها، پیشینه های حقوقی و توافقات صورت گرفته را در یک بستر هوشمند توزیع شده مورد تایید قرار دهند.

تا سال ۲۰۲۵ بیشتر شرکت های تجاری و مراکز مالی از امکانات گسترده تکنولوژی بلاک چین استفاده خواهند کرد

این گزارش به بررسی کاربرد بلاک چین در زمینه های مختلف نظیر بهداشت و درمان، آژانس های دولتی، خدمات عمومی، کارخانه های تولیدی و چرخه تامین کالاها می پردازد و عنوان می کند تا سال ۲۰۲۵ بیشتر شرکت های تجاری و مراکز مالی از امکانات گسترده تکنولوژی بلاک چین استفاده خواهند کرد.

این گزارش عنوان می کند تکنولوژی بلاک چین تا ۱۰ سال آینده در ۵ زمینه تجاری به صورت گسترده نهادینه سازی خواهد شد. این ۵ زمینه عبارت اند از: چرخه تامین کالاهای ضروری، ابزارهای مالی و روش های پرداخت، احراز هویت، قراردادهای تجاری، و شوراهای حل اختلاف.

استفاده از تکنولوژی بلاک چین در چرخه تامین کالاهای ضروری به تنهایی بیش از ۹۶۲ بیلیون دلار به تولید ناخالص داخلی جهان اضافه خواهد کرد. ابزارهای مالی و روش های پرداخت ۴۳۳، احراز هویت ۲۲۴، قراردادهای تجاری ۷۳ و شوراهای حل اختلاف بیش از ۵۴ بیلیون دلار به تولید ناخالص داخلی در سراسر جهان اضافه خواهند کرد.

تا پایان سال ۲۰۲۱، تکنولوژی بلاک چین ۶۶ بیلیون دلار به تولید ناخالص داخلی کشورهای جهان اضافه خواهد کرد

گزارش بانک جهانی نشان می دهد که تا پایان سال ۲۰۲۱، تکنولوژی بلاک چین ۶۶ بیلیون دلار به تولید ناخالص داخلی کشورهای جهان اضافه خواهد کرد. بانک جهانی تخمین می زند تا پایان سال ۲۰۲۵، تاثیر تکنولوژی بلاک چین بیش از ۶.۵ برابر شود و به ارزش کل ۴۴۲ بیلیون دلاری برسد.

تا سال ۲۰۳۰ نیز دو کشور چین و ایالات متحده آمریکا به ترتیب ۴۴۰ و ۴۰۷ بیلیون دلار از طریق توسعه استفاده از تکنولوژی بلاک چین، به تولید ناخالص داخلی خود اضافه خواهند کرد. آلمان، هند، ژاپن و انگلستان دیگر کشورهایی هستند که با توسعه زیرساخت های فناوری بلاک چین تولید ناخالص داخلی خود را افزایش خواهند داد.

منبع: کوین تلگراف.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۷۷۲.۶۸
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۳.۸۱
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۷۹
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۳۹.۳۷

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...