معرفی برترین های ثبت گواهی اختراع و مالکیت فکری مرتبط با تکنولوژی بلاک چین

71

در تازه ترین فهرست رتبه بندی کشورها بر اساس تعداد گواهی ثبت اختراع و مالکیت فکری مرتبط با نوآوری های حیطه بلاک چین و رمزارزها، ایالات متحده آمریکا با ۲۱۱۲ گواهی ثبت اختراع در رتبه نخست قرار دارد.

به گزارش سکه نیوز، جزایر کیمن (بخشی از مستعمرات فرادریایی بریتانیا) با ۳۵۰ گواهی در رتبه دوم و کانادا با ۱۱۸ گواهی در رتبه سوم قرار دارند. ژاپن با ۱۰۸ گواهی، کره جنوبی با ۸۷ گواهی و چین با ۷۷ گواهی در رتبه های چهارم تا ششم این فهرست قرار گرفته اند. اکثر گواهی های ثبت اختراع و مالکیت فکری آثار فناوری به اپلیکیشن های رمزارز و صرافی های تبادل ارزهای دیجیتال تعلق دارد.

در سال جاری، شرکت علی بابا و آی بی ام از لحاظ ثبت مالکیت فکری آثار تکنولوژی در رتبه های اول و دوم فهرست شرکت های بزرگ فناوری قرار دارند. شرکت علی بابا با ثبت ۲۰۰ گواهی ثبت اختراع در رتبه نخست این فهرست قرار دارد و شرکت آی بی ام نیز با ثبت ۱۰۰ گواهی در رتبه دوم قرار گرفته است.

به گزارش منابع پژوهشی، آمار تعداد گواهی ثبت اختراع مرتبط با تکنولوژی بلاک چین در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی از تعداد کل گواهی ثبت اختراع در سال ۲۰۱۹ بیشتر است.

آمار ثبت اختراع مرتبط با تکنولوژی بلاک چین در کشور چین در سال جاری رشد قابل توجهی داشته است. بسیاری از متخصصان اعتقاد دارند چین برای مقابله با تحریم های تجاری و جنگ اقتصادی با ایالات متحده آمریکا، بیش از پیش از راهکارهای مبتنی بر امور مالی غیر متمرکز و تکنولوژی بلاک چین استفاده می کند.

طبق آمارهای میدانی، اکثر گواهی های ثبت اختراع و مالکیت فکری آثار فناوری به اپلیکیشن های رمزارز و صرافی های تبادل ارزهای دیجیتال تعلق دارد. پلتفرم های تجاری غیر متمرکز، خدمات بهداشتی و خدمات مالی و پرداخت های دیجیتال، دیگر زمینه های ثبت اختراع و مالکیت فکری آثار فناوری را شامل می شوند.

منبع:کوین تلگراف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی