مشاهده نسخه اصلی
پنجشنبه,۶ آذر ۱۳۹۹ ۲۱:۲۲:۵۹

نیجریه طرح جامع “بلاک چین ملی” خود را نهادینه سازی خواهد کرد

تاریخ: شنبه، ۱۷ اکتبر، ۲۰۲۰

 

دولت فدرال نیجریه در حال بررسی نهادینه سازی طرح جامع “بلاک چین ملی” خود است. مطابق این طرح؛ تکنولوژی بلاک چین و صنعت رمزارزها به صورت گسترده در سرتاسر مرزهای نیجریه توسعه پیدا خواهند کرد. این طرح در راستای ایجاد یک “نیجریه دیجیتال” توسط دولت فدرال این کشور ارائه شده است.

وزارت ارتباطات و اقتصاد دیجیتال نیجریه با همکاری آژانس ملی توسعه فناوری اطلاعات، در تازه ترین بیانیه خود چارچوب استراتژیک توسعه تکنولوژی بلاک چین را تبیین کرده اند. در این بیانیه گفته شده است که توسعه فناوری بلاک چین و نهادیه سازی صنعت امور مالی غیر متمرکز بخشی از برنامه جامع محمدو بوهاری، رئیس جمهور فدرال نیجریه برای ایجاد رقابت در نظام اقتصادی این کشور است.

به-دلیل-شرایط-سیاسی-حاکم-بر-نظام-اقتصادی

دولت فدرال نیجریه اخیراً به دلیل دخالت های گسترده در سیستم های مالی و ایجاد انحصار در نظام اقتصادی این کشور تحت شدیدترین انتقادها قرار گرفته است. مردم نیجریه نیز در تظاهرات خیابانی خواستار انحلال نیروهای نیابتی دولت محمدو بوهاری در شبکه های مالی و اقتصادی نیجریه شده اند.

به دلیل شرایط سیاسی حاکم بر نظام اقتصادی نیجریه، مردم این کشور به سمت استفاده از صرافی های رمزارز سوق پیدا کرده اند

مردم نیجریه برای مقابله با شرایط اقتصادی کشور خود و همچنین مقاومت در برابر سانسور و ممیزی درگاه های  متمرکز پرداخت مالی، به سمت استفاده از صرافی های رمزارز سوق پیدا کرده اند. دولت نیجریه با ایجاد یک چارچوب اجرایی و نظارتی برای توسعه تکنولوژی بلاک چین امیدوار است نظام اقتصادی این کشور وارد یک دوره گذار به سمت یک نظام هوشمند مالی شود.

قانونگذاران-نیجریه-خواستار-نهادینه-سازی-گسترده-تکنولوژی-بلاک-چین-شده-اند

در سال ۲۰۱۷ دولت فدرال نیجریه اعلام کرد رمزارزها ذیل چارچوب قضایی و حقوقی نهادهای متمرکز سیاسی قرار نمی گیرند و بلافاصله سازمان بورس و اوراق بهادار این کشور نیز طی انتشار بیانیه ای به شهروندان این کشور بابت سرمایه گذاری در صنعت رمزارزها هشدار داد.

قانونگذاران ارشد نیجریه خواستار نهادینه سازی گسترده تکنولوژی بلاک چین شده اند

ماه پیش و پس از گذشت حدوداً سه سال از بیانیه مشترک دولت و سازمان بورس و اوراق بهادار نیجریه علیه صنعت رمزارزها، قانونگذاران ارشد این کشور خواستار نهادینه سازی تکنولوژی بلاک چین در سرتاسر مرزهای نیجریه شده اند. اخیراً سازمان بورس و اوراق بهادار نیجریه طی انتشار بیانیه ای عنوان کرد رمزارزها را تحت عنوان اوراق بهادار دیجیتال به رسمیت می شناسد.

۵ استراتژی دولت فدرال نیجریه در راستای توسعه رمزارزها

5-استراتژی-دولت-فدرال-نیجریه-در-راستای-توسعه-رمزارزها

در این طرح جامع، ۵ استراتژی دولت فدرال نیجریه در راستای توسعه رمزارزها تبیین شده است: ایجاد یک چارچوب نظارتی ویژه برای قانونگذاری در صنعت امور مالی غیر متمرکز، ارائه مشوق های اقتصادی برای توسعه رمزارزها، توسعه امنیت، اعتماد و شفافیت در چرخه مبادلات غیر متمرکز تجاری، ترغیب مردم به سرمایه گذاری در صنعت امور مالی غیر متمرکز و اشتغال زایی در حوزه تکنولوژی بلاک چین، ۵ استراتژی جامع دولت فدرال نیجریه در راستای توسعه رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین است.

هدف دولت فدرال نیجریه توسعه تکنولوژی بلاک چین در سازمان های عمومی و دولتی این کشور است. تکنولوژی بلاک چین می تواند بازدهی، شفافیت، مسئولیت پذیری و حس اعتماد مردم نسبت به صنعت امور مالی غیر متمرکز را افزایش دهد.

منبع: coindesk.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۰۳۴.۸۸
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۱.۰۲
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۷۷.۲۸
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۱۳.۷۵

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

قیمت ارز و سکه در صرافی ملی امروز ۶ آذر ۹۹ + نرخ ارزهای دیجیتال

قیمت ارز در صرافی ملی امروز با کاهش ۲۲۰ تومانی نرخ دلار و کاهش ۷۰ تومانی نرخ یورو همراه شد به گزارش سکه نیوز، قیمت...

قیمت طلا در بازار جهانی امروز ۶ آذر ۹۹

قیمت طلا که در روزهای گذشته کاهشی شدید را تجربه می کرد امروز اندکی افزایش یافت. به گزارش سکه نیوز، قیمت هر اونس طلا در...