چهارشنبه 16 آذر 1401

بنیاد CertiK بلاک چین متمرکز بر امنیت راه‌اندازی می‌کند

شرکت امنیت سایبری بلاک چین CertiK بلاک چینی راه‌اندازی کرده که تمام گره‌هایش روی CertiKOS اجرا می‌شوند که به گفته این شرکت، در برابر حملات هک، امنیتی در سطح امنیت سیستم‌های نظامی ارائه می‌کند. این شرکت می‌گوید، بلاک چینش از همه جهات امن است.

شرکت امنیت سایبری بلاک چین CertiK بلاک چین بومی خود با نام CertiK Chain را راه‌اندازی کرده است. بنیاد CertiK این خبر را ۲۲ جولای در مطلب بلاگی رسمی اعلام کرد.

در این مطلب آمده که CertiK Chain زیرساخت بلاک چینی ارائه می‌کند که از همه جهات امن است.

کلیک کنید و جدیدترین اخبار بلاک چین را بخوانید

بر طبق گزارش‌ها تمام گره‌های این بلاک چین روی CertiKOS اجرا می‌شوند که گفته می‌شود «هسته سیستم عامل هایپروایزر و هم‌روند کاملا راستی‌آزمایی‌شده‌ای» است که از قرار معلوم، در برابر حملات هک، امنیتی در سطح امنیت سیستم‌های نظامی ارائه می‌کند. به‌علاوه، در این مطلب اعلام شده که ماشین مجازی CertiK از این بلاک چین پشتیبانی می‌کند. ماشین مجازی CertiK از پلتفرم راستی‌آزمایی رسمی شرکت استفاده می‌کند تا از پیاده‌سازی درست بلاک چین مطمئن شود.

قراردادهای هوشمند CertiK Chain را می‌توان با زبان برنامه‌نویسی تابعی DeepSEA توسعه داد که امنیت را از طریق کد تضمین می‌کند. به‌علاوه بر طبق گزارش‌ها قراردادهای هوشمند روی زنجیره مجوزهای رمزنگاری دارند که به‌عنوان اثبات امنیت راستی‌آزمایی‌شده عمل می‌کنند، در عین حال قراردادهای هوشمندی که این مجوزها را نداشته باشند، می‌توانند با پرداخت هزینه‌های اضافه اجرا شوند.

CertiK در این مطلب بلاگ اعلام می‌کند که بلاک چین‌ها برای افزایش مقیاس زیاد نیازمند امنیت کافی هستند. CertiK امیدوار است، این بلاک چین راه‌حلی درازمدت باشد که کاربرد انبوه فناوری بلاک چین را امکان‌پذیر می‌کند.

در وب‌سایت این شرکت آمده است، بنیاد CertiK در حال حاضر از طریق ممیزی امنیتی، تست نفوذپذیری و سفارشی‌سازی پلتفرم خدمات امنیت سایبری متمرکز بر بلاک چین ارائه می‌کند. به‌علاوه این شرکت با سازمان‌های بلاک چین مطرح مثل بایننس مشارکت می‌کند.

همان‌طور که کوین‌تلگراف پیش از این گزارش داده بود، بنیاد اتریوم در ماه مارس در پروژه DeepSEA سرمایه‌گذاری کرد. پروژه بلاک چین منبع باز Qtum نیز در ماه مارس DeepSEA را ۴۰۰ هزار دلار تامین مالی کرد. این پروژه را هم‌بنیان‌گذار CertiK، پروفسور رانگوی گو (Ronghui Gu) از دانشگاه کلمبیا مدیریت می‌کند.

منبع : cointelegraph

بیشتر بخوانید

مقابله با تورم افسارگسیخته با سیستم بانکی بر محور طلا

  جهان امروز با مشکلات مالی زیادی روبروست. به طوری که علیرغم تمام مشکلات متنوعی که در سراسر جهان و در جوامع مختلف وجود دارند،...

تمرکز قدرت در بازار رمزارزها و تاثیر بر قیمت‌ها

اگر به ابتدای مسیر رمزارزها که بیش از یک دهه از آغازشان گذشته است نگاه کنیم، عدم تمرکز قدرت یا همان غیرمتمرکز (decentralized) بودن...

ایلان ماسک تحت بررسی قانونی دولت فدرال آمریکا

  هم اکنون 51 درصد از گره های شبکه اتریوم مطابق با استانداردهای OFAC هستند، مطلبی که نگرانی هایی در رابطه با سانسور را...

توسعه وب 3 در خاورمیانه توسط بایننس

  مدیر مالی پلتفرم OpenSea پس از 10 ماه این شرکت را ترک کرده است.   مجموعه رستوران های زنجیره ای مکدونالد اعلام کرده است...

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مطالب مرتبط

هاردفورک چیست؟

یکی از اصطلاحاتی که در دنیای ارزهای دیجیتال زیاد به کار می رود، اصطلاح فورک (Fork) است. فورک در لغت به معنی چنگال یا...

مطالب داغ هفته