۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

استارتاپ کانسنسیس (ConsenSys) به دنبال جذب سرمایه ۲۰۰ میلیون دلاری

خبرگزاری حوزه تکنولوژی اینفورمیشین (The Information) در روز ۱۵ آوریل گزارش کرد که استارتاپ آمریکایی حوزه بلاک‌چین به نام  استارتاپ کانسنسیس (ConsenSys) به دنبال جذب سرمایه ۲۰۰ میلیون دلار  است.

بر اساس گفته کارشناسان این حوزه، کانسِنسیس به دنبال جذب سرمایه‌گذاران خارجی است تا سرمایه‌ای به مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار جمع آوری کند. گزارش­ها نشان می­دهند که مدیران ارشد این شرکت با سرمایه‌گذارانی در هونگ­ کونگ و کره جنوبی مذاکره داشته‌اند، اما از اوایل ماه آوریل ظاهرا مذاکرات به نتایج مطلوبی نرسیدند.

همچنین گزارشی مرتبط با مدارک جمع آوری سرمایه این شرکت نشان می‌دهد که که کانسنسیس سال ۲۰۱۸ را تنها با درآمدی ۲۱ میلیون دلاری به پایان رساند که بیشترین میزان سود آن برای خدمات مشاوره‌ای حوزه بلاک‌چین بوده است. کانسنسیس تمایل دارد که میزان درآمدش در سال ۲۰۱۹ بیشتر از ۵۰ میلیون دلار باشد و بیش از ۴۰ میلیون دلار آن حاصل خدمات تجاری این شرکت باشند.

کانسنسیس سهم بسزایی در توسعه فناوری بلاک‌چین دارد و به دنبال برآوردی مالی برابر با حداقل ۱ میلیارد دلار است.

ماه دسامبر سال گذشته، منابع ناشناسی خبر از اخراج احتمالیِ ۶۰ درصد از کارمندان کانسنسیس خبر دادند. با توجه به رقابتی شدن فناوری بلاک‌چین شایعات زیادی درباره ضرر دهی این شرکت منتشر می‌شد. از طرفی کانسنسیس از سال گذشته میلادی، پشتیبانی مالی خود از برخی شرکت‌های تحقیقاتی حوزه بلاک‌چین را قطع کرده است.

ماه ژانویه امسال، مدیر ارشد تجاری کانسن‌سیس به نام ونسا گرلت (Vanessa Grellet) به خبرگزاری کوین‌تلگراف گفت که حدود ۱۳ درصد از کارکنان این شرکت تعدیل شده‌اند. با این حال گرلت معتقد است که آینده فناوری بلاک‌چین، آینده‌ای پر امید و روشن خواهد بود.

منبع : cintjournal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید