مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۷:۵۵:۲۶

تصمیم اتحادیه اروپا، برای صدور ارز دیجیتال یورو چیست؟

کریستین لاگارد، رئیس کل بانک مرکزی اتحادیه اروپا در مصاحبه اخیر خود عنوان کرد درباره صدور ارز دیجیتال یورو در اوایل ژانویه سال ۲۰۲۱ تصمیم گیری خواهد شد. لاگارد در سخنان خود تصریح کرد اتحادیه اروپا به دنبال این نیست تا نخستین رمزارز بانک مرکزی جهان را صادر کند، بلکه فراهم سازی زیرساخت های مناسب فنی و حفاظت از امنیت سایبری شبکه های ارز دیجیتال از اهمیت بیشتری برخوردار است.

لاگارد در ادامه صحبت های خود گفت تصمیم بر سر صدور ارز دیجیتال یورو بر اساس یک اتفاق نظر جمعی میان تمامی کشورهای عضو اتحادیه صورت خواهد گرفت.

مراقبت از اطلاعات محرمانه کاربران در بستر شبکه های غیر متمرکز در رأس اولویت های امنیتی اتحادیه اروپا برای صدور ارز دیجیتال یورو خواهد بود

مراقبت از اطلاعات محرمانه کاربران در شبکه های غیر متمرکز در رأس اولویت های امنیتی اتحادیه اروپا خواهد بود.

رئیس کل بانک مرکزی اتحادیه اروپا گفت برای صدور ارز دیجیتال یورو تمامی مسائل امنیتی نظیر مبارزه با پولشویی و تامین مالی گروه های تروریستی لحاظ خواهد شد. کریتسین لاگارد در صحبت های خود به حریم خصوصی شهروندان نیز اشاره کرد و گفت مراقبت از اطلاعات محرمانه کاربران در بستر شبکه های غیر متمرکز در رأس اولویت های امنیتی اتحادیه اروپا برای صدور ارز دیجیتال یورو خواهد بود.

پیش از صدور فرمان اجرایی برای ضرب سکه های دیجیتال، باید پی آمدهای کلان اقتصادی آن سنجیده شود

پیش از صدور فرمان اجرایی برای ضرب سکه های دیجیتال، باید پی آمدهای کلان اقتصادی آن سنجیده شود

خانم لاگارد با اشاره به رمزارز توقیف شده شرکت فیسبوک گفت صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی نباید تابع تصمیم گیری های عجولانه شود و بهتر است پیش از اقدام های عملی در این زمینه نسبت به پی آمدها و تاثیرات صدور ارزهای دیجیتال بر سیاست های کلان مالی و امنیت سایبری شهروندان، مطالعات و پژوهش های گسترده صورت بگیرد.

بانک مرکزی اتحادیه اروپا اخیراً طی انتشار یک بیانیه رسمی از شهروندان اروپایی برای اظهار نظر درباره صدور ارز دیجیتال یورو دعوت کرده است. برآورد می شود نظرسنجی از شهروندان اروپایی و سنجش افکار عمومی نسبت به صدور ارز دیجیتال یورو تا پایان سال جاری ادامه داشته باشد.

منبع: کوین تلگراف.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.