مشاهده نسخه اصلی
چهارشنبه,۵ آذر ۱۳۹۹ ۳:۲۴:۱۸

رئیس بانک مرکزی آلمان: صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی بیشتر یک تصمیم سیاسی است

بورخارد بالز، رئیس بانک مرکزی آلمان در سخنرانی اخیر خود عنوان کرد صدور ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یک تصمیم مبتنی بر نوآوری های عصر جدید و یا یک تصمیم در راستای الزام نهادینه سازی تکنولوژی های نوین در نهادهای سنتی بانکداری نیست بلکه بیشتر یک تصمیم سیاسی خواهد بود.

سخنان رئیس بانک مرکزی آلمان نشان می دهد که نهادهای سیاسی در تصمیم گیری های کلان اقتصادی نقش بی بدیلی دارند و نمی توان چندان به پایگاه اجتماعی نوآوری های نوظهور متکی بود.

بورخارد بالز که به صورت مجازی در اجلاس اقتصادی چین و اروپا سخنرانی می کرد گفت صدور ارز دیجیتال، تاثیرات زیادی روی جوامع مدنی خواهد گذاشت و به دلیل ابعاد سیاسی ارزهای دیجیتال باید به دقت تمامی جوانب امور را مورد ارزیابی قرار داد. او گفت پیش از صدور ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، باید نسبت به چگونگی عملکرد این نوع واحدهای پولی در دراز مدت اطمینان حاصل کرد.

او به ارزیابی ها و اقداماتی که کشورهای مختلف باید پیش از صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی انجام دهند اشاره کرد و گفت بانک مرکزی اتحادیه اروپا باید برای شهروندان اروپایی سقف مشخصی را در ارتباط با ذخیره ارز دیجیتال یورو مشخص کند. به این ترتیب شهروندان اروپایی اجازه نخواهند داشت بیشتر از یک میزان مشخص، ارز دیجیتال یورو در حساب خود ذخیره داشته باشند.

بانک ها برای صدور ارز دیجیتال سقف مشخصی را تعیین می کنند

باید توجه داشته باشیم که اگر مردم بتوانند دارایی های خود را به صورت کامل به ارز دیجیتال تبدیل کنند، ممکن است نظام های بانکی از مرجعیت خود خارج شوند. بنابراین بانک ها در صدد خواهند بود تا برای ذخیره ارز دیجیتال سقف مشخصی را تعیین کنند.

بالز در قسمتی دیگر از سخنرانی خود به دیگر آلت کوین ها اشاره کرد و گفت آلت کوین ها در سال های اخیر توانسته اند سرمایه های کلانی را جذب بازارهای خود کنند و همین موضوع می تواند جایگاه ویژه ای را برای آنها در آینده اقتصاد جهان ایجاد کند.

صدور ارز دیجیتال یورو و ایجاد یک سازوکار غیر متمرکز برای پرداخت های مالی به یک ضرورت تبدیل شده است

بانک مرکزی اروپا با دقت و ژرف اندیشی بسیار به دنبال صدور ارز دیجیتال یورو است. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اتحادیه اروپا در مصاحبه اخیر خود گفت به دلیل افزایش روزافزون تقاضا برای پرداخت های دیجیتال در سراسر کشورهای اروپایی، صدور ارز دیجیتال یورو و ایجاد یک سازوکار غیر متمرکز برای پرداخت های مالی به یک ضرورت تبدیل شده است.

اخیراً بانک مرکزی ایتالیا نیز در راستای صدور ارز دیجیتال یورو، اجرای طرح جامع “مشورت عمومی” را در دستور کار خود قرار داده است.

منبع: blockchain.news

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.