مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۱۶:۳۱:۲۷

رئیس جمهور چین توضیح داد: استراتژی چین در مسیر توسعه اقتصاد دیجیتال چیست؟

شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در مقاله اخیر خود استراتژی کلان این کشور در مسیر توسعه اقتصاد دیجیتال را تشریح کرد. شی جین پینگ در این مقاله تاکید زیادی بر توسعه زیرساخت های دیجیتال و پیشرفت صنعت امور مالی غیر متمرکز به ویژه رمزارزها داشته است.

دبیر کل حزب کمونیست چین، رئیس کمیسون مرکزی ارتش چین و رئیس جمهور جمهوری خلق چین در مقاله خود به تشریح استراتژی کلان دولت خود در راستای توسعه اقتصادی پرداخته است. این مقاله در گاهنامه مطبوعاتی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین و در تاریخ ۱ نوامبر به چاپ رسیده است.

باید تهدید بیماری کرونا را به فرصت تبدیل کرده و از موقعیت ایجاد شده برای توسعه زیرساخت های رفاه همگانی استفاده کنیم

در این مقاله شی جین پینگ تاکید می کند که جهان در وضعیت کنونی آن پیوسته در حال تغییر و تحول است. رئیس جمهور چین اعتقاد دارد ویروس کرونا تنها یک بیماری نیست بلکه آزمون و امتحان بزرگی برای کشورهای جهان است. در این مقاله رئیس جمهور شی جین پینگ عنوان می کند باید از آزمون بیماری کرونا درس های بزرگی بگیریم و قدرت نگرش و پردازش فکری خود را توسعه دهیم. رئیس جمهور چین اعتقاد دارد باید تهدید بیماری کرونا را به فرصت تبدیل کرده و از موقعیت ایجاد شده برای توسعه زیرساخت های رفاه همگانی استفاده کنیم.

شش زمینه اساسی در ارتباط با توسعه اقتصادی در چین

رئیس جمهور چین در این مقاله به بررسی شش زمینه اساسی در ارتباط با توسعه اقتصادی در چین می پردازد. توسعه بازار تقاضای داخلی، بهینه سازی و ایجاد ثبات در صنعت چرخه تامین کالاهای اساسی، بهبود و اصلاح استراتژی شهرسازی، ارتقای سطح هم زیستی انسان و طبیعت، و تقویت سیستم بهداشت عمومی، شش زمینه اساسی مورد تاکید رئیس جمهور چین در راستای توسعه اقتصادی در این کشور است.

همه گیری جهانی ویروس کرونا باعث شده است ارائه بسیاری از خدمات رفاهی در بستر شبکه های هوشمند صورت بگیرد

شی جین پینگ اعتقاد دارد اقتصاد آنلاین و هوشمند چین باعث شده است همه گیری ویروس کرونا در این کشور کنترل شود. شی جین پینگ در مقاله خود عنوان می کند که همه گیری ویروس کرونا باعث شده است ارائه بسیاری از خدمات رفاهی از جمله خدمات بهداشت و درمان، آموزش، و خرید و فروش کالاهای اساسی در بستر شبکه های هوشمند صورت بگیرد.

کشورهای جهان می توانند با ایجاد قوانین و مقررات جدید در حیطه ارزهای دیجیتال و صنعت امور مالی غیر متمرکز، زمینه را برای ایجاد یک جهان وطنی هوشمند فراهم کنند.

رئیس جمهور چین اعتقاد دارد کشورهای جهان باید از این فرصت طلایی برای دیجیتالی کردن اقتصاد و جوامع مدنی خود در سطوح کلان ملی و بین المللی استفاده کنند. شی جین پینگ به مزیت رقابتی وضعیت کنونی جهان اشاره کرد و گفت کشورهای جهان می توانند با ایجاد قوانین و مقررات جدید در حیطه ارزهای دیجیتال و صنعت امور مالی غیر متمرکز، زمینه را برای ایجاد یک جهان وطنی هوشمند فراهم کنند.

شی جین پینگ در سال ۲۰۱۹ در سخنرانی خود در مجمع اقتصادی شرکت های فناوری چین عنوان کرد تکنولوژی بلاک چین می تواند زمینه را برای توسعه همگانی و ایجاد رفاه عمومی فراهم کند. تکنولوژی بلاک چین که زیربنای توسعه ارزهای دیجیتال محسوب می شود نقش به سزایی در ایجاد تحولات بنیادین در زیرساخت های مالی و پولی در سطوح کلان بین المللی ایفا کرده است.

منبع: blockchain.news

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.