مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۱۵:۱۹:۳۱

کرونا چه تاثیری در افزایش استفاده مردم از ارزهای دیجیتال داشته است ؟

رؤسای کل ۲۶ بانک مرکزی در روسیه دور هم جمع شده بودند تا درباره پی آمدهای اقتصادی شیوع کرونا بحث و گفتگو کنند. رؤسای بانک مرکزی از کشورهای آسیاسی مرکزی، منطقه دریای سیاه و بالکان در این نشست اعلام کردند همه گیری جهانی ویروس کرونا باعث شده است تمایل به استفاده از ارزهای دیجیتال و تجارت الکترونیک افزایش چشمگیری پیدا کند.

همین موضوع باعث شده است بسیاری از قانونگذاران در کشورهای مختلف با ایجاد کارگروه های ویژه پژوهشی تلاش کنند زمینه را برای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی فراهم کنند.

تاثیر صدور ارزهای دیجیتال بر سیاست های پولی و ثبات اقتصادی کشورهای هدف، از مهم ترین پیش زمینه های صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی محسوب می شود.

پیش از صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی، نهادهای دولتی باید پی آمدهای صدور ارزهای دیجیتال را در ابعاد کلان ملی مورد بررسی موشکافانه قرار دهند. اصولاً یکی از مهم ترین پیش زمینه های صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی، ارتقای سطوح امنیتی سایبری شبکه های هوشمند مالی است. تاثیر صدور ارزهای دیجیتال بر سیاست های پولی و ثبات اقتصادی کشورهای هدف از مهم ترین پیش زمینه های صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی محسوب می شود.

ارز دیجیتال روبل سال ۲۰۲۱ به صورت رسمی صادر خواهد شد

الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه که ریاست دوره ای نشست اقتصادی را نیز بر عهده داشت در سخنرانی خود گفت صدور ارز دیجیتال روبل مراحل بسیار مهمی را پشت سر گذاشته است و به احتمال زیاد سال آینده در ابعاد کلان ملی کشور روسیه صادر خواهد شد.

رؤسای کل ۲۶ بانک مرکزی در بیانیه مشترک خود اعلام کرده اند که بحران اقتصادی ناشی از همه گیری جهانی ویروس کرونا باعث شده است سقف بدهی در جهان به سطح انفجار برسد و همین موضوع ضریب آسیب پذیری اقتصادی را در سطوح کلان بین المللی به طرز بی سابقه ای افزایش داده است.

در این نشست نمایندگان صندوق بین المللی پول، مجمع جهانی اقتصاد و بانک تسویه حساب های بین المللی نیز حضور داشتند.

منبع: کوین دسک.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.