عرضه سکه منحصر بفرد ایران با پشتوانه طلا

265
ایران سکه منحصر به فرد با پشتوانه طلا عرضه می‌کند

دلار آمریکا تقریبا کنترل تمامی امور مالی در سراسر دنیا را بدست دارد و ملل دیگر تلاش کرده اند استیلا و تسلط آن را کاهش دهند. به نظر می­رسد بهترین راه حل که رقبا به آن فکر کرده ­اند ارائه رمزارزها است. اگرچه این چیزی نیست که صرفا در کشورهایی با قدرت رقابتی بالا دیده شود. کشورهایی که بخاطر تحریم­ های تحمیلی از سوی ایالات متحده بسیاری نوسان ها را تجربه کرده­ اند به این راهکار به عنوان چاره­ ای برای سروسامان بخشیدن به بحران­های مالی خود می نگرند.راهکار ایران برای این مسئله عرضه سکه منحصر بفرد با پشتوانه طلا است.

ایران اولین رمزارز خود را منتشر کرده­ است

پایگاه خبری مهر نیوز در 13 ژوئیه گزارش داد که ایران اولین رمزارز خود را تحت مجوز بانک مرکزی ایران منتشر کرده ­است و قرار است در آینده از آن رونمایی شود. اطلاعیه­ ای منبع این رخداد است که اتاق صنعت، تجارت، معدن و کشاورزی آن را ارائه داده است.  همانطور که یک مقام رسمی، شهاب جوانمردی در مورد فرایند ارائه آن اطلاع داد، این رمزارز سکه ­ای دیجیتال و بومی خواهد بود و کنسرسیوم شرکت­ های فناوری اطلاعات خصوصی ایرانی پس از دریافت موافقت بانک مرکزی و درخواست قانونمندسازی از سوی دولت در این زمینه آن را استخراج خواهد کرد.

هدف نهایی آن استفاده از منابع مسدود شده در بانک­های ایرانی و  پشتوانه آن طلا است در حالی که دولت سعی می­کند استخراج و داد و ستد رمزارزهای دیگر توسط مردم را ممنوع کند.

این اولین تلاش از سوی کشورهای تحت تحریم نیست

اقدام ایران جهت عرضه سکه منحصر بفرد با پشتوانه طلا اولین تلاش یک کشور که از محدودیتهای اقتصادی رنج می­برد نیست، همانطور که ونزوئلا قبلا رمزارز خود پترو را ارائه داده بود. این رمزارز ویژگیهای مشابه رمزارز ایرانی داشت به استثنای آنکه پشتوانه آن نفت است. این پروژه در 2017 آغاز شد و متأسفانه نتوانست به قابلیتهای خود دست پیدا کند و علت آن مجددا تلاش ایالات متحده برای محدود کردن داد وستد این رمزارز بوسیله شهروندانش بود.

این گونه امور مالی را شاید راه فراری موقتی بدانند، ولی با توجه به سرعت نجومی پیشرفت فناوری، توانایی رمزارزها به ماندگاری آنها برای همیشه کمک می­ کند.

منبع : Cintjournal

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی