استاد برجسته دانشگاه MIT در پروژه ارز دیجیتال فیسبوک فعالیت می‌کند

413
همکاری کریستین کاتالینی در پروژه ارز دیجیتال فیسبوک
همکاری کریستین کاتالینی در پروژه ارز دیجیتال فیسبوک

شایعات حاکی از آن است که یکی از برجسته‌ترین اقتصاددان‌های دنیا و استاد دانشگاه MIT در حال کار روی پروژه ارز دیجیتال فیسبوک است.

دو نفر از افراد مطلع به CoinDesk اطلاع داده‌اند که کریستین کاتالینی، استاد دانشگاه MIT، از این دانشگاه مرخصی گرفته است و در حال کار روی پروژه ارز دیجیتال فیسبوک است.

گفته می‌شود که فیسبوک قصد دارد به زودی استیبل کوینی را روانه بازار کند که به میلیاردها نفر اجازه ارسال پول و خرید آنلاین بدهد و کاتالینی که یکی از برجسته‌ترین اقتصاددان‌های متخصص در حوزه ارز دیجیتال است در این پروژه مشارکت دارد.

کاتالینی حاضر به صحبت کردن در مورد این موضوع نشده است.

او در کنار یکی از اساتید دانشگاه تورنتو به نام جاشوآ گنز، گزارشی بسیار مهم را در مورد ارزش توکن‌های مبتنی بر ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۸ منتشر کرد.

یکی از جدیدترین مقاله‌های کاتالینی که به همراه سوزان آتی از دانشگاه استنفورد و کاترین تاکر از دانشگاه MIT نوشته شده است، در این مورد است که کاربرها معمولاً می‌گویند حریم خصوصی برای آن‌ها اهمیت زیادی دارد ولی در عمل اقدام‌هایی انجام می‌دهند که نشان می‌دهد به راحتی حاضر هستند از حق حریم خصوصی خود بگذرند.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیسبوک، در کنفرانس F8 این شرکت ادعای مهمی را مطرح کرد. او گفت: «به نظر می‌رسد آینده وابسته به حریم خصوصی باشد».

کاتالینی در سال ۲۰۱۳ دکتری خود را در رشته مدیریت راهبردی از دانشگاه تورانتو گرفت.

یکی از سخنگوهای شرکت فیسبوک به CoinDesk گفته است که این شرکت در زمینه مسائل مربوط به کارمندانش اظهار نظر نمی‌کند.

منبع : coindesk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی