۲۶/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | جمعه

|

|
| ۲۶/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | جمعه

سفارش ۲۰۰۰۰ بیت‌کوین موجب افزایش قیمت آن تا ۵۰۰۰ دلار شد؟

روز گذشته قیمت بیت‌کوین در مدت یک ساعت به بالاترین حد خود در ۵ ماه گذشته رسید و افزایش قیمت سریعی از ۴.۲۰۰دلار به ۵.۰۰۰ دلار را تجربه کرد. آیا سفارش ۲۰.۰۰۰ بیت‌کوین با ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیون دلار عامل این افزایش چشم‌گیر در قیمت بیت‌کوین بوده است؟

جهش ناگهانی قیمت بیت‌کوین

روز گذشته ساعت ۲۱:۳۰ به وقت آمریکای شمالی، قیمت بیت‌کوین ظرف مدت ۵۰ دقیقه به یکباره از  ۴.۲۰۰دلار به ۵۰۰۰ دلار. این افزایش قیمت سریع حتی برای کسانی که به طور دقیق بازار بیت‌کوین را دنبال می‌کنند، قابل توضیح نبود و معامله‌‌گران با تجربه بازار نیز از این شدت و سرعت تغییرات شگفت‌زده بودند.

این افزایش ناگهانی قیمت سبب شد افرادی که در BitMEX و دیگر بورس‌های مشتقات پوزیشن کوتاه روی بیت‌کوین داشتند اقدام به فروش کنند که به نوبه خود قیمت را تا ۵.۲۰۰ دلار در برخی بورس‌ها بالا برد.

بنا به گفته برخی منابع غیررسمی، تخمین زده می‌‌شود که نقد شدن پوزیشن‌های کوتاه در BitMEX، بزرگ‌ترین بورس مشتقات رمزارز در جهان از نظر حجم معاملات، بین ۴۱۰ میلیون دلار تا ۵۰۰ میلیون دلار باشد.

آیا یک خرید بزرگ عامل این تغییرات است؟

در طول هشت ساعت گذشته مقاله‌ای توسط رویتز منتشر شد که ادعا می‌کند سفارشی به مجموع ۱۰۰ میلیون دلار در سه بورس  Coinbase، Kraken و  Bitstamp موجب این افزایش ناگهانی در قیمت‌ها بوده است.  گزارش دیگری که توسط  CNBC منتشر شد، این مساله را تایید می‌کند.

بنا به گفته Oliver von Landsberg-Sadie مدیر ارشد اجرایی BCB Group، یک کارگزار ارشد و مسئول خرید سهام‌های خارج از تابلو برای مشتریان حقیقی، این سفارش بزرگ را ثبت کرده است.

با همه این توضیحات، حتی اگر یک سفارش بزرگ جرقه این افزایش قیمت بوده باشد، به نظر می‌رسد که حجم سفارش‌ها به دنبال آن، افزایش چشم‌گیری پیدا کرده است.

در حال حاضر قیمت بیت‌کوین بالا رفته است و قیمت آن بالای ۴۶۰۰ دلار مانده است. در زمان نوشتن این مقاله به نظر می‌رسد که بازار یک‌بار دیگر در حال تلاش برای رسیدن به مرز ۵.۰۰۰ دلار است.

قیمت بیت‌کوین که در حال حاضر از لحاظ ارزش بازار، رتبه اول رمزارزها را در اختیار دارد، در ۲۴ ساعت گذشته ۴۶/۴ درصد افزایش پیدا کرده است.

منبع: cryptoslate

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.