چرا ارز دیجیتال مهم است؟

174
ارز دیجیتال

ارز رمزنگاری شده یک واحد پول دیجیتال بوده که اخیرا توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. این ارز در حقیقت واحد پولی برای مبادله در بستر اینترنت است. اما چرا رمزارزها تا این حد اهمیت پیدا کردند؟

به گزارش سکه نیوز به نقل از سایت «مارکت رئالیست» رمز ارز با وجود آنکه ، نوعی پول الکترونیکی برای مبادله محسوب می‌شود اما تحت نظارت هیچ بانک و قدرتی نیست.

ماهیت ارزهای دیجیتال متمرکز نبوده و به همین دلیل دولت‌ها از آن وحشت دارند و این قابلیت را دارند که سلطه بانک‌ها را زیر سوال ببرد.

البته ارزهای رمزنگاری شده، بر اساس یک قوانین مبادله می‌شوند، به خاطر جدید و نامفهوم بودن، بسیاری از قدرت‌ها تلاش دارند قوانین ارزهای دیجیتال را تحت کنترل خود در آورند.

چرا رمزارز محبوب شد؟

یکی از دلایل محبوبیت ارز دیجیتال نبود واسطه است، یعنی دو بخش معامله به راحتی می‌توانند آن را مبادله کنند و نیاز به واسط ندارند. به علاوه هزینه‌های انتقال پول از روش‌های دیگر، کمتر است. چرا که قرار نیست بانک‌ها در ازای انتقال پول، هزینه‌ای دریافت کنند.

سود سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال

برخی تحلیلگران معتقدند سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال به سرمایه گذاری در بازار طلا شباهت دارد و این روزها ارزش طلا در بالاترین حد خود قرار دارد. چرا که بانک‌ها مدام در حال چاپ پول هستند و در نتیجه میزان پول بی پشتوانه افزایش و اعتماد سرمایه‌گذاران روی ارزهای رایج کاهش یافته است. در این شرایط ارزهای دیجتال همچون سدی در برابر تورم محسوب می‌شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی