استخراج قانونی بیت کوین در ایران به زودی

334
استخراج قانونی بیت کوین در ایران به زودی

به گزارش پرس تی وی و به نقل از رئیس بانک مرکزی ایران، دولت این کشور می‌خواهد قانونی برای استخراج بیت کوین تدوین کرده و این فعالیت را قانونی کند.

به گفته همتی، رئیس بانک مرکزی، دولت بخشی از قوانین اجرایی لازم برای قانونی شدن استخراج بیت کوین را تصویب کرده و در حال کار روی سایر قسمت‌های آن است. 

طبق این قانون، قیمت برق برای بیت کوین مطابق با برق صادراتی محاسبه خواهد شد و افراد نمی‌توانند از برق یارانه‌ای برای استخراج بیت کوین یا سایر رمزارزها استفاده کنند. طبق گزارش‌ها، قیمت برق صادراتی بین 40 تا 100 درصد بیشتر از قیمت آن در داخل کشور است. 

گفته می‌شود که چینی‌ها به دلیل ارزان بودن قیمت انرژی، برای استخراج بیت کوین به ایران هجوم آورده‌اند. 

همتی تأکید کرده که استخراج بیت کوین باید به اقتصاد کشور کمک کند و نباید اجازه داد که بیت کوین‌های استخراج شده به خارج از مرزهای ایران فرستاده شوند. او همچنین اضافه کرد که بانک مرکزی به هیچ وجه حاضر نیست ارزی که قیمتش بر اساس قیمت سایر ارزها یا حتی طلا مشخص می‌شود، در کشور قانونی باشد. 

چند روز پیش در خبرها داشتیم که برق افرادی که به استخراج بیت کوین می‌پردازند قطع خواهد شد زیرا افراد زیادی اقدام به این کار کرده‌اند و فشار زیادی به شبکه برق کشور وارد شده است. گفته می‌شود که پلیس به تازگی توانسته هزار دستگاه استخراج بیت کوین را از دو مزرعه توقیف کند. 

هفته گذشته نیز معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی اعلام کرده بود که خرید و فروش رمزارز در ایران غیرقانونی است و به منزله پولشویی به حساب می‌آید. 

منبع : cointelegraph

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی