برق مشترکان ایرانی که اقدام به استخراج رمزارز کنند، قطع خواهد شد

318
برق مشترکان ایرانی که اقدام به استخراج رمزارز کنند، قطع خواهد شد
برق مشترکان ایرانی

وزارت نیرو اعلام کرده که تا زمان تصویب قانون جدید قیمت حامل‌های انرژی، استفاده از برق یارانه‌ای برای استخراج رمزارز ممنوع است و کسانی که اقدام به این کار بکنند، برقشان قطع خواهد شد.

مصطفی رجبی مشهدی، یکی از مسئولان وزارت نیرو، اعلام کرده مصرف برق کشور در بازه منتهی به ۲۱ ژوئن ۲۰۱۹، حدود ۷ درصد رشد کرده است. 

او تأکید دارد که این افزایش مصرف برق مشترکان ایرانی طبیعی نیست و سال گذشته شاهد آن نبوده‌ایم. افزایش مصرف برق باعث ناپایدار شدن شبکه کشور شده است. 

به گفته او، این افزایش مصرف به دلیل افزایش تعداد افرادی است که اقدام به استخراج رمزارز می‌کنند و دولت برنامه‌ای برای مقابله با این اقدام‌ها تهیه کرده است. 

افرادی که اقدام به استخراج غیرقانونی رمزارز بکنند، شناسایی خواهند شد و برقشان قطع خواهد شد. این رویه تا زمانی که قانون جدید قیمت حامل‌های انرژی تصویب شود، ادامه خواهد داشت. به گفته رجبی، مصرف بیش‌ از حد برق مشترکان ایرانی در حال حاضر، مشکلاتی را برای سایر شهروندان به وجود آورده و به همین دلیل، دولت مجبور است با استخراج‌کننده‌ها برخورد کند. 

معاون وزیر انرژی در جدیدترین اخبار رمزارز اعلام کرده که قیمت برق برای مشترکینی که اقدام به استخراج بیت کوین می‌کنند، طبق قیمت واقعی یا قیمت صادرات آن محاسبه خواهد شد. 

ایران هر ساله حدود ۱ میلیارد دلار یارانه برق پرداخت می‌کند و استخراج‌کننده‌های بیت کوین نیز از این شکاف قیمتی، حداکثر استفاده را کرده‌اند. سقوط ارزش ریال و شرایط اقتصادی نامساعد نیز باعث شده که استخراج بیت کوین فعالیت بسیار سودآوری باشد. 

منبع : cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی