جمعه 1 تیر 1403

مدیرعامل ریپل : رقابتی بین بیت کوین و XRP وجود ندارد

برد گارلینگ‌هاوس (Brad Garlinghouse) مدیر عامل ریپل می‌گوید بیت کوین (BTC) و XRP، که سومین کوین بزرگ دنیا از لحاظ اندازه بازار به حساب می‌آید، با یکدیگر رقیب نیستند.

برد گارلینگ‌هاوس (Brad Garlinghouse) مدیر عامل ریپل در مصاحبه‌ای اعلام کرده که بیت کوین و XRP با یکدیگر رقیب نیستند زیرا تفاوت‌هایی بنیادین دارند. به عقیده او، بیت کوین وسیله‌ای برای ذخیره کردن ارزش است و به نوعی «طلای دیجیتال» به حساب می‌آید در حالی که XRP یک «ارز میانی» (bridge currency) است و امکان انجام انتقال‌های فیات به فیات را فراهم می‌کند.

مدیرعامل ریپل در ادامه، به مقایسه هزینه انجام تراکنش بیت کوین و XRP پرداخت. به گفته او، می‌توان تراکنش‌های XRP را با هزینه‌ای کمتر از یک سنت انجام داد ولی انجام یک تراکنش بیت کوین، تقریبا 2.30 دلار هزینه دارد.

او در ادامه گفت:

«البته این تفاوت به این معنی نیست که بیت کوین شکست خواهد خورد. من خودم بیت کوین دارم و مدت‌هاست که طرفدار آن هستم. به نظر من هیچ وقت شاهد شرایطی نخواهیم بود که یک رمزارز بر سایر رمزارزها غلبه کند».

طبق گفته گارلینگ‌هاوس مدیرعامل ریپل، دلیل این موضوع این است که هر یک از این رمزارزها یک کاربرد مختص خود دارند.

گارلینگ‌هاوس مدیرعامل ریپل در ادامه مصاحبه، به بازار کریپتو و رمزارز پرداخت و اشاره کرد که بازار بلاک چین و کریپتو در حال حاضر با مشکلات فراوانی همراه است و پروژه‌های دروغین زیادی در آن فعالیت می‌کنند. به همین دلیل هم نمی‌توان به سادگی تشخیص داد که چه کسی راست می‌گوید و چه کسی دروغ‌گوست.

در همین راستا، او به پروژه لیبرای شرکت فیسبوک اشاره کرد و گفت علیرغم اینکه همه فکر می‌کنند فیسبوک به تازگی رمزارز جدیدی را به بازار ارائه داده است، این شرکت فقط اعلام کرده که می‌خواهد این کار را انجام دهد و شاید تا اواسط سال آینده به هدفش دست پیدا کند.

گارلینگ‌هاوس در گذشته اظهار نظر کرده بود که ورود بانک بزرگی مثل جی‌پی مورگان چیس به بازار کریپتو، به نوعی تناقض دارد.

طبق جدبدترین اخبار بلاک چین شرکت ریپل به تازگی همکاری بزرگی را با استارتاپ خدمات پرداخت مانی‌گرام شکل داد تا دو طرف بتوانند امکان پرداخت‌های بین‌مرزی و تسویه حساب بورسی از طریق ارزهای دیجیتال را برای کاربرانشان فراهم کنند.

طبق این توافق، مانی‌گرام می‌تواند تا 50 میلیون دلار سرمایه از ریپل دریافت کرده و در ازای آن، سهامش را به این شرکت منتقل کند.

منبع : cointelegraph

بیشتر بخوانید

فصل جدیدی از کاوش و سفر به ماه

  برای قرن ها، ماه تخیل بشریت را مجذوب خود کرده است و به عنوان نمادی از رمز و راز، و الهام بخش کاوش های...

به کارگیری نظریه بازی برای درک عمیق تر از زندگی و کیهان

      نظریه بازی، ایده ای که توسط ریاضیدانانی مانند جان فون نویمان و جان نش ارائه شد، به تعاملات استراتژیک بین تصمیم گیرندگان منطقی می...

چالش های صنعت داروسازی با رویکرد پایدار و دوستدار محیط زیست

  با تشدید نگرانی های جهانی زیست محیطی، صنعت داروسازی برای اتخاذ شیوه های تولید پایدار تحت فشار فزاینده ای قرار دارد. این مقاله به...

فراتر از زمین: بررسی کاوش های کیهانی

  جذابیت خیره شدن به ستارگان، هزاران سال است که تخیل انسان را مجذوب خود کرده است و کنجکاوی عمیقی را در مورد کیهان مرموز...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

فصل جدیدی از کاوش و سفر به ماه

  برای قرن ها، ماه تخیل بشریت را مجذوب خود کرده است و به عنوان نمادی از رمز و راز، و الهام بخش کاوش های...

مطالب داغ هفته