۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

آیا استفاده از سیستم‌های رأی دهی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین، تاثیرگذار است؟

شانپنگ ژائو، مدیر ارشد اجرایی بایننس و ویتالیک بوترین، هم بنیانگذار اتریوم اعتقاد دارند استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین در سیستم‌های انتخابات سیاسی به یک ضرورت غیر قابل کتمان تبدیل شده است. آنها اعتقاد دارند تکنولوژی بلاک‌چین می‌تواند سازوکار سیستم‌های کنونی انتخابات سیاسی را به طرز چشمگیری ارتقا دهد.

علیرغم اینکه شانپنگ ژائو و ویتالیک بوترین از ایجاد یک سازوکار غیر متمرکز در فرایندهای انتخاباتی برای حفظ و صیانت از دموکراسی صحبت می‌کنند اما نهادینه سازی چنین سیستمی کار ساده‌ای نخواهد بود.

سیستم‌های رأی گیری مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین سرعت عمل نهادهای ذی صلاح در اعلام نتایج را افزایش خواهد داد، از حریم خصوصی و اطلاعات محرمانه شهروندان محافظت خواهد کرد و اجازه نخواهد داد تا اعتبار انتخابات و شأن و منزلت دموکراسی با اتهامات واهی منتخبین ملت زیر سوال برود.

مدیر ارشد اجرایی بایننس ضمن اشاره به تاخیر در اعلام نتایج ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد چنین تاخیری یقیناً ابهام زا و مناقشه برانگیز خواهد بود. ژائو اعتقاد دارد سیستم‌های رای گیری مبتنی بر تکنولوژی بلاک‌چین سرعت عمل نهادهای ذی صلاح در اعلام نتایج را افزایش خواهد داد، از حریم خصوصی و اطلاعات محرمانه شهروندان محافظت خواهد کرد و اجازه نخواهد داد تا اعتبار انتخابات و شأن و منزلت دموکراسی با اتهامات واهی منتخبین ملت زیر سوال برود.

استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین برای حفظ ساختار دموکراسی ضروری است

ویتالیک بوترین اعتقاد دارد ایجاد یک سیستم رمزنگاری شده برای انتخابات سیاسی می‌تواند چالش‌های فنی بسیاری داشته باشد. بنیانگذار اتریوم اعتقاد دارد اگرچه توسعه پایگاه‌های غیر متمرکز رأی‌گیری کار ساده‌ای نیست، اما استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین برای حفظ دموکراسی در آینده جهانی که پیوسته به سمت ابهام و عدم قطعیت پیش می‌رود، یک ضرورت یقینی خواهد بود.

 

برای مطالعه جدیدترین اخبار بلاک چین کلیک کنید

 

تکنولوژی بلاک‌چین می‌تواند با سانسور اطلاعات مبارزه کند

بوترین اعتقاد دارد توسعه یک سیستم رمزنگاری شده برای انتخابات سیاسی مستلزماً یک سیستم مبتنی بر اصول بلاک‌چین نخواهد بود اما تاکید کرد که تکنولوژی بلاک‌چین می‌تواند با سانسور و انتشار قطره چکانی و کنترل شده اطلاعات مبارزه کند.

تکنولوژی بلاک چین به هیچ یک از صاحب منصبان قدرت و افراد ذی نفوذ این اجازه را نمی‌دهد تا به صورت غیر قانونی در فرایند انتخابات دخالت کنند.

سیستم‌های رای گیری مبتنی بر بلاک‌چین این اطمینان را به شهروندان می‌دهند که تمامی آرای اخذ شده در فرایند شمارش لحاظ می‌شوند. تکنولوژی دفتر کل توزیع شده با ایجاد یک محیط غیر متمرکز مبتنی بر اصول بلاک‌چین به هیچ یک از صاحب منصبان قدرت و افراد ذی نفوذ این اجازه را نمی‌دهد تا به صورت غیر قانونی در فرایند انتخابات دخالت کنند.

آیا جوامع کنونی آماده پذیرش دموکراسی مبتنی بر تکنولوژی بلاک‌چین هستند؟

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو اعتقاد دارد سیستم‌های رای‌گیری مبتنی بر بلاک‌چین تنها مسیر صحیح برای حفظ آزادی و دموکراسی در جوامع تمامیت خواه کنونی خواهد بود. تیلور موناهان، مدیر ارشد اجرایی و متخصص رمزارزها نیز اعتقاد دارد اگرچه استفاده از سیستم‌های غیر متمرکز در فرایندهای انتخاباتی یک ضرورت مبرم است اما با نواقص و کاستی‌های موجود در سیستم‌های امنیتی شبکه‌های بلاک‌چین، جوامع جهانی کماکان آماده پذیرش “دموکراسی مبتنی بر تکنولوژی بلاک‌چین” نیستند.

ماه گذشته روسیه از سیستم رأی‌گیری مبتنی بر تکنولوژی بلاک‌چین در پایگاه‌های انتخاباتی و اخذ رأی خود استفاده کرد. مطابق آمار منتشر شده و منابع خبری روسیه، بیش از ۳۰۰ هزار رأی از طریق سامانه‌های بلاک‌چین این کشور اخذ شده است.

منبع: کوین تلگراف.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

ذخیره‌سازی تاییدیه واکسن کرونا با استفاده از بلاک‌چین در آلمان

منطقه ای در آلمان قصد دارد تاییدیه واکسیناسیون کووید۱۹ افراد را با استفاده از فناوری بلاک چین ذخیره کند. این روش علاوه بر کارآمدبودن...

کاهش شدید جرایم رمزارز در سال ۲۰۲۰

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که جرایم مرتبط با رمزارز در سال ۲۰۲۰ به شدت کاهش داشته و تنها ۰.۳۴ درصد از...

چه کالاهایی می‌توان با ارز دیجیتال خرید؟

ارزش بسیاری از رمزارزها افزایش داشته است و در همین راستا بسیاری از فروشندگان کالاها خواستار قبول کردن ارز های دیجیتال برای محصولات و...

شیوع کووید۱۹ توسعه استیبل کوین بانک های مرکزی را سرعت بخشید

کارشناسان حوزه رمزارز معتقدند شیوع ویروس کرونا توسعه رمزارز توسط بانک های مرکزی در سراسر جهان را تسریع کرده است. از سوی دیگر این...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.