پنج‌شنبه 4 مرداد 1403

استفاده از پلتفرم مبتنی بر بلاک چین در بزرگترین بازار غلات جهان

تکنولوژی بلاک چین خطوط مواصلاتی معاملات محصولات کشاورزی به ویژه غلات و گندم را توسعه خواهد داد.

شرکت سوئیسی (Cerealia) که یک نهاد معاملات آنلاین محصولات کشاورزی محسوب می شود در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد پس از دو سال استفاده آزمایشی، پلتفرم معاملات کشاورزی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین خود را در بزرگترین بازار غلات و گندم جهان راه اندازی کرده است.

این شرکت سوئیسی پیش از این با شرکت های بزرگ کشاورزی در کشورهایی نظیر اوکراین، الجزایر، برزیل، امارات و ژاپن همکاری داشته است. روسیه به عنوان بزرگترین تولید کننده و صادر کننده گندم در جهان در حال حاضر با مشکلات زیادی در زمینه معاملات تجاری محصولات کشاورزی دست و پنجه نرم می کند.

 

آیا می دانید بلاک چین چیست؟

 

پلتفرم معاملات محصولات کشاورزی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین با ساده سازی بوروکراسی پیچیده اداری و تسهیل معاملات غلات و گندم از بندرگاه های تجاری، زمینه را برای توسعه صنعت کشاورزی آماده خواهد کرد

در روش های سنتی معاملات کشاورزی، حجم انبوهی از مدارک کاغذی بین طرفین معامله رد و بدل می شود و همین موضوع نه تنها باعث فرسایش نیروهای مولد در چرخه تولید می شود، بلکه دقت، سرعت و بازدهی در صنعت کشاورزی را به طرز چشمگیری کاهش می دهد. پلتفرم معاملات محصولات کشاورزی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین با ساده سازی بوروکراسی پیچیده اداری و تسهیل معاملات غلات و گندم از بندرگاه های روسیه، زمینه را برای توسعه صنعت کشاورزی آماده خواهد کرد.

احراز هویت هوشمند محصولات کشاورزی با استفاده از تکنولوژی بلاک چین

در روش های مدرن مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین، محصولات کشاورزی به صورت هوشمند احراز هویت می شوند و دیگر نیازی به قراردادهای کاغذی نخواهد بود. قراردادها بین طرفین معامله تنها در بستر شبکه های هوشمند بلاک چین و در نهایت سادگی صورت خواهد گرفت.

تکنولوژی بلاک چین، شفافیت و دقت فرایندهای معاملات محصولات کشاورزی را به طرز چشمگیری افزایش می دهد

به گفته این شرکت سوئیسی، در نخستین هفته راه اندازی پلتفرم معاملات محصولات کشاورزی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین، بیش از 20 هزار تن غلات معامله شده است. تکنولوژی بلاک چین می تواند شفافیت و دقت فرایندهای معاملات محصولات کشاورزی را به طرز جشمگیری افزایش دهد.

اوایل پاییز امسال شرکت های بزرگ کشاورزی جهان در آمریکا، فرانسه، چین و هلند طی یک هم افزایی و همکاری گسترده تصمیم گرفتند تا از تکنولوژی بلاک چین برای توسعه و تقویت فرایندهای لجستیک در خطوط مواصلاتی محصولات کشاورزی در برزیل استفاده کنند. سالانه بیش از 550 میلیون تن غلات و دانه های روغن بیش کشورهای بزرگ تولید کننده محصولات کشاورزی معامله می شود.

منبع: کوین تلگراف.

برای مطالعه دیگر اخبار بلاک چین کلیک کنید

بیشتر بخوانید

آشنایی با ارز دیجیتال سندباکس (SAND)

سندباکس که در سال 2011 راه اندازی شد، یک دنیای مجازی مبتنی بر بلاک چین است که به کاربران امکان می دهد دارایی های...

آشنایی با ارز دیجیتال استراتیس (STRAX)

استراتیس یک پلتفرم بلاک چین به عنوان یک سرویس است که چندین محصول و خدمات را برای شرکتها ارائه می دهد، از جمله راه...

توکن و استاندارد ERC20 چیست؟

ERC-20 مجموعه ‌ای از قوانینی است که باید روی یک توکن پیاده‌ سازی شود تا امکان فعالیت روی شبکه اتریوم برای آن ایجاد شود. ERC-20ها...

آشنایی با ارز دیجیتال تتا (THETA)

تتا یک شبکه مبتنی بر بلاک چین است که برای پخش ویدئو ساخته شده است. در مارس 2019 راه اندازی شد، و شبکه اصلی...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

مقدمه ای بر الگوریتم Paxos: یک الگوریتم اجماع برای سیستم های توزیع شده

Paxos (پاکسوس) خانواده ای از پروتکل ها برای ایجاد اجماع در شبکه ای از پردازنده های غیرقابل اعتماد است. در سیستم های توزیع شده،...

مطالب داغ هفته