۱۲/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

|

|
| ۱۲/ ۱۲/ ۱۳۹۹ | سه شنبه

انواع کیف پول دیجیتال کونوس

پلتفرم کونوس در سال ۲۰۱۷ میلادی در کشور سوئیس تأسیس شده است. این پلتفرم با دارا بودن افراد خبره در کادر خود سعی بر ارایه خدمات نوین دیجیتالی کرده است. یکی از این خدمات ارایه انواع کیف پول دیجیتال کونوس است. 

مقدمه ای کوتاه درباره انواع کیف پول های دیجیتال

از آنجایی که پولی که در بانک قرار می دهید معمولاً برای قرض دادن به دیگری مورد استفاده قرار می گیرد، شما هیچ کنترل و اختیاری روی آن ندارید. تنها چیزی که شما مستقلاً در اختیار دارید این است که بانک متعهد شده است پول شما را صرفاً مدتی در اختیار داشته باشد و سپس آن را به شما پرداخت کند.

رمزارزها به شما این قدرت را می دهند تا داریی خود را به صورت کامل در اختیار داشته باشید. از آنجایی که ارزش رمزارزها پیوسته بنا به بازار عرضه و تقاضا، افزایش پیدا می کند، بنابراین باید دارایی خود را در کیف پول دیجیتالی ذخیره و نگهداری کنید. پلتفرم کونوس انواع مختلف کیف پول دیجیتال ذخیره رمزارز معرفی کرده است که در این مقاله به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

کیف پول نرم افزاری است که کلیدهای خصوصی که در معاملات رمزارز مورد استفاده قرار می گیرد را در خود ذخیره و نگهداری می کند. این کلیدها تنها راه برای احراز تملّک بر دارایی های دیجیتال است و از جهتی انجام معاملات مبتنی بر رمزارزها (تبدیل رمزارزها با پول فیات و یا به یکدیگر) تنها از طریق کلیدهای خصوصی که در کیف پول های دیجیتال نگهداری می شوند، امکان پذیر است.

نخست اینکه کیف پول های دیجیتالی با کیف پول های فیزیکی تفاوت های بنیادین دارند. کیف پول های دیجیتال پولی ذخیره نمی کنند، بلکه این کیف پول ها کلیدهای خصوصی و عمومی که منحصر بفرد هر کاربر است را نگهداری می کنند.. کلیدهای خصوصی و عمومی شبیه شماره حساب بانکی ست. حفاظت از کلیدهای خصوصی برای حفظ و نگهداری از دارایی دیجیتال بسیار ضروری ست.

کیف پول های دیجیتال در انواع مختلف ارائه می شوند که هر یک سطح امنیتی متفاوتی دارند. در یک دسته بندی کلان، کیف پول های دیجیتال به دو دسته کیف پول های دیجیتال نرم افزاری و کیف پول های دیجیتال سخت افزاری تقسیم می شوند. در این بین این کیف پول ها می توانند در دو طیف کیف پول ذخیره ای سرد و کیف پول ذخیره ای گرم قرار گیرند. برای درک بهتر در ادامه توضیح اجمالی درباره انواع کیف پول دیجیتالی ارائه خواهیم داد:

۱- کیف پول های دیجیتال سخت افزاری:

کیف پول های سخت افزاری چنانکه از اسم آنها مشخص است، دستگاه های مخصوصی هستند که برای نگهداری کلیدهای خصوصی و آدرس های عمومی مرتبط با یک دارایی دیجیتال ساخته شده اند. کیف پول های دیجیتال سخت افزاری شبیه یو اس بی هستند که می توانند به گوشی همراه و یا کامپیوتر متصل شوند.

کیف پول های ذخیره ای گرم، کیف پول هایی هستند که قابلیّت اتصال به شبکه اینترنت جهانی را دارند. کیف پول های ذخیره ای گرم قابلیت اتصال و فعالیت بیشتری دارند. این کیف پول ها برای انجام معاملات پیوسته و تجارت های جهانی در ابعاد گسترده استفاده می شود و به کاربران این امکان را می دهد تا همواره به شبکه جهانی اطلاعات اینترنتی متصل باشند. از جهتی این کیف پول ها به دلیل اینکه اغلب برخط (آنلاین) هستند، بیشتر در معرض هک و سوء استفاده های بدافزارهای مختلف قرار دارند.

کیف پول های  ذخیره ای سرد امنیت بیشتری نسبت به همتای خود دارند زیرا این کیف پول ها به صورت آفلاین (خارج خط) در دسترس هستند. هک کردن این کیف پول ها بسیار سخت است زیرا همیشه در دسترس کاربر قرار ندارند. این نوع کیف پول برای رمزارزهایی که کاربر به صورت متناوب و پیوسته از آن استفاده نمی کند، مناسب تر است. اگر دارایی دیجیتال شما طیف مختلفی از رمزارزها را در بر می گیرد، پس کیف پول های دیجیتال سرد گزینه بهتری برای ذخیره رمزارزها و دارایی های دیجیتال شما خواهد بود.

کیف پول های سخت افزاری معمولاً از نوع کیف پول های ذخیره ای سرد هستند. از جهتی کیف پول های سخت افزاری به عنوان امن ترین بستر برای ذخیره رمزارزهای دیجیتالی محسوب می شوند و از قابلیّت دسترسی مناسبی نیز برخوردار هستند.

اگر چنانکه قصد دارید دارایی های خود را در محیطی امن و با آسودگی خاطر بالا نگهداری کنید، ذخیره آنها در کیف پول های ذخیره ای گرم نمی تواند چندان باعث آرامش و آسودگی خاطر شما باشد زیرا این نوع کیف پول ها بسترهای همواره-متصل محسوب می شوند و بنابراین به صورت گسترده در فضای شبکه جهانی اینترنت دسترس- پذیر هستند.

کیف پول های ذخیره ای سرد از آنجایی که همواره به اینترنت متصل نیستند، گزینه بهتری برای نگهداری طولانی مدت رمزارزها خواهد بود.

۲- کیف پول های دیجیتال نرم افزاری

کیف پول های نرم افزاری انواع مختلفی دارند. کیف پول های نرم افزاری معمولاً کیف پول های ذخیره ای گرم هستند و مشخصاً پیوسته به شبکه جهانی اینترنت متصل هستند. این کیف پول ها را می توانید در کامپیوتر، لپ تاپ و یا گوشی همراه خود ذخیره کنید. شما می توانید این کیف پول ها را از مراجع پلتفرم های فعال در حیطه رمزارزها دانلود کنید. این کیف پول ها در دو زیر رده اصلی طبقه بندی می شوند: 

کیف پول های دکستاپ

کیف پول های دسکتاپ :

برای لپ تاپ ها و کامپیوترها: این کیف پول ها بر روی ویندوز دستگاه های کامپیوتری نصب می شود. بسیاری از این کیف پول های دیجیتال قابلیت استفاده بدون اتصال به اینترنت را دارند.

کیف پول های دیجیتال گوشی همراه:

این کیف پول ها بر روی تلفن های همراه نصب می شود. شما با دانلود اپلیکیشن مخصوص این کیف پول ها را در گوشی همراه خود ذخیره می کنید. این کیف پول ها با برخورداری از امکانات گسترده، به کاربران این اجازه را می دهد تا با سرعت و امنیت بیشتری به معامله در بازار رمزارزهای دیجیتال بپردازند.

کیف پول کاغذی

۳- کیف پول های فیزیکی

کیف پول های کاغذی، نوع فیزیکی کیف پول های دیجیتال محسوب می شود. این کیف پول ها کاملاً غیردیجیتال بوده و روی یک رونوشت سخت کاغذی ذخیره می شود. در این روش کاربر مشخصات و نوع دارایی و دیگر داده ها و اطلاعات شخصی خود نظیر آدرس کلیدهای عمومی و خصوصی خود را بر روی یک رونوشت کاغذی چاپ می کند.  کیف پول های دیجیتال مستلزم آگاهی و احتیاط بسیار بالایی می باشند زیرا حاوی اطلاعات حیاتی کاربر هستند.

کیف پول های دیجیتال گوشی همراه

کیف پول دیجیتال کونوس

پلتفرم کونوس در سال ۲۰۱۷ میلادی در سوئیس تأسیس شد. این پلتفرم با بهره گیری از تیم متخصص و افراد خبره حقوقی و قضایی با احاطه کامل بر اصول و قوانین حاکم بر بازار رمزارزهای دیجیتال، انواع کیف پول های دیجیتال خود را در سه نوع مختلف در اختیار کاربران قرار داده است: 

  • کیف پول همراه کونوس:  که بر روی گوشی های موبایل نصب می شود. کیف پول همراه کونوس امکانات گسترده ای را در اختیار کاربران قرار می دهد. با استفاده از کیف پول همراه کونوس کاربران می توانند آدرس های خصوصی خود مبتنی بر رمزارزهای مختلف را دریافت کرده و در صرافی های قانونی و معتبر کونوس، اقدام به خرید و فروش رمزارزهای مختلف کنند. کیف پول همراه کونوس از نوع کیف پول دیجیتالی ذخیره ای گرم است.
  • کیف پول ویندوز کونوس: که بر روی کامپیوتر و یا لپ تاپ متصل می شود و به کاربران این امکان را می دهد تا دارایی های دیجیتال خود را مدیریت کرده و اقدام به خرید و فروش رمزارزهای مختلف کنند.
  • کیف پول کاغذی کونوس: که یک کیف پول کاملاً غیر دیجیتال است. در این روش رونوشت داده ها و اطلاعات شخصی کاربر نظیر آدرس کلیدهای خصوصی و عمومی او و دیگر داده های مرتبط با دارایی دیجیتال کاربر، روی کاغذ پرینت می شود. کیف پول کاغذی کونوس نمونه ای از کیف پول های ذخیره ای سرد هستند که قابلیت نگهداری و ذخیره رمزارزها بدون اتصال به شبکه جهانی اینترنت را دارند.

پلتفرم کونوس با بهره گرفتن از تکنولوژی های روز دنیا نظیر استفاده از تکنولوژی تشخیص هویت بیومتریک (اثر انگشت) و کیف پول چندامضایی، امنیت مالی کاربران در فضای شبکه اینترنت جهانی را تضمین می کند.

کیف پول چند امضا

کیف پول چندامضای کونوس

به صورت انحصاری در صرافی کونوس مورد استفاده قرار می گیرد. آزاد شدن رمزارزها در کیف پول چندامضای کونوس تنها موقعی امکان پذیر است که طرفین معامله از فرایند مبادله رمزارزها رضایت کامل داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

کونوس ایکس؛ رمزارزی به دور از نوسانات خطرناک بازار

ارز دیجیتال کونوس ایکس در ماه های گذشته افزایش قیمت قابل توجهی را کسب کرده و در محدوده ۹۱ دلاری قرار دارد.به گزارش سکه...

بلاک چین؛ راه حل اصلی برای زنجیره‌های تأمین جهانی

فناوری انقلابی بلاک چین برای ردیابی محصولات در سراسر زنجیره های تأمین جهان، ایجاد منابع پایدار و اصالت تأیید پذیر کاملاً ایده آل است. به...

واکسن‌ها چقدر خوب کار می کنند؟

مجله اکونومیست در مقاله ای در تاریخ ۱۳ فوریه اعلام کرده است که کووید-۱۹ ممکن است بومی شود، بنابراین دولت ها باید در مورد...

دیفای و امور مالی سنتی چگونه قابل ادغام هستند؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که مؤسسات مالی تحت نظارت نهاد های تنظیم مقررات می توانند از طریق بازار های دارایی دیجیتال با امور...

پربازدیدترین اخبار

بیل گیتس: بیت کوین برای کره زمین مضر است

بنیانگذار و مدیر عامل مایکروسافت استدلال می کند که بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق برای آب و هوا مضر است. به گزارش سکه...

مدیر عامل بایننس: اتریوم برای افراد ثروتمند است، اما به زودی فقیر می‌شوند

به گفته مدیر عامل شرکت بایننس، به دلیل هزینه های کارمزد بالا، اتریوم به یک بلاک چین برای افراد ثروتمند تبدیل شده است، اما...

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بیت کوین بزرگترین کلاهبرداری تاریخ است؟

بیل هریس، مدیر عامل سابق Intuit، پی پال و پرسونا کپیتال در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۸ در یادداشتی می نویسد که بیت کوین یک...