یکشنبه 31 تیر 1403

بازار بورس امروز 5 بهمن 99/ رشد عرضه‌ها مانع صعود بورس شد

بازار بورس که امروز کار خود را صعودی آغاز کرده بود، در پایان معاملات با افزایش عرضه ها همراه شد و این مساله جلوی رشد شاخص را گرفت.

به گزارش سکه نیوز، شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با 12 هزار و 608 واحد رشد به عدد یک میلیون و 234 هزار و 678 واحدی رسید.

شاخص کل هم وزن اما در پایان معاملات امروز، با 2 هزار و 817 واحد رشد به عدد 437 هزار و 570 واحدی رسید.

نمودار تحلیلی شاخص بورس

طی معاملات امروز تعداد 17 میلیارد و 611 میلیون سهم با ارزش 156 هزار و 512 میلیارد ریال داد و ستد شد.

نمادهای فارس، فولاد، فملی، شستا، کگل، شپنا و پارسان بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و نمادهای پرتراکنش نیز، شستا، خودرو، خساپا، شپنا، فملی، وتجارت و فولاد بودند.

شاخص کل فرابورس هم در پایان معاملات امروز با 149 واحد افت به عدد 18 هزار و 297 واحدی رسید.

نمادهای کگهر، غصنو، ذوب، وسپهر، زاگرس، آریا و سمگا تاثیرگذارترین نمادها در شاخص کل فرابورس بودند. در این بین نمادهای چخزر، سپیدار، وسپهر، ذوب، زملارد، بپیوند و شگویا نیز بیشترین تراکنش ها را به خود اختصاص دادند.

بازار بورس امروز در شرایطی با افزایش عرضه ها همراه شد که در ابتدای کار، صعودی بود و شاخص کل با وجود این که تا مثبت 25 هزار واحد نیز جلو رفته بود، در پایان کار به افزایش 12 هزار واحدی بسنده کرد.

با این وجود وضعیت برای سهم های کوچک نامطلوب تر بود و از این رو شاهد آن هستیم که شاخص کل هم وزن با افت رو به رو شده است.

نقشه بازار نشان می دهد که سهم های پالایشی شاخص کل را در اعداد مثبت نگه داشته اند و می توان این گونه پیش بینی کرد که در صورت ادامه روند عرضه ها مانند امروز، شاخص کل نیز در معاملات فردا افت خواهد کرد.

نکته قابل توجه در معاملات امروز این بود که حجم معاملات تقریبا بیش از 3 برابر روز گذشته بود و این می تواند نشان از خروج قابل توجه سرمایه از بازار داشته باشد.

با این حال ارزش معاملات 15 هزار میلیارد تومانی می تواند نشان دهد که امیدها به بازار همچنان وجود دارد و دست به دست شدن سهام، ممکن است در آینده وضعیت را بهبود بخشد.

اما در نهایت باید دید که آیا خریدهایی که امروز صورت گرفته می تواند جلوی عرضه های چشمگیر را بگیرد یا این که افت شاخص ادامه خواهد داشت؟

بیشتر بخوانید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

مطالب مرتبط

مطالب داغ هفته